Datová sada obsahuje polygony dílů půdních bloků, na které byly v roce 2022 aplikovány čistírenské kaly. Uvedené díly půdních bloků jsou extrahovány z prostorové datové sady Veřejného registru půdy (LPIS), verze z července 2023. (Viz např. https://eagri.cz/public/app/eagriapp/lpisdata/ nebo https://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny2/plpis/.) V databázi LPIS se podařilo identifikovat 95,7% všech dílů půdních bloků, na které byly čistírenské kaly aplikovány – poskytovaný výstup tedy není zcela kompletní. Seznam dílů půdních bloků na které byly aplikovány čistírenské kaly byl poskytnut Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským (www.ukzuz.cz). Tato metadata jsou prozatímní, budou doplněna ve spolupráci s MŽP
Autorizované osoby podle paragrafu 32 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, v platném znění, mohou na základě jejich autorizace vykonávat následující činnosti, které slouží pro podporu výkonu státní správy v oblasti ochrany ovzduší: Jednorázové měření emisí, Měření úrovně znečištění, Dohled nad tepelným zpracováním odpadu, Zpracování odborného posudku, Zpracování rozptylové studie, Certifikace biopaliv a ověřování zprávy o emisích Rozhodnutí o autorizaci vydává Ministerstvo životního prostředí na dobu neurčitou. Autorizace vydané podle předchozího zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší, (jejichž lhůta platnosti vypršela po datu 1. 9. 2012) jsou i nadále platné a není potřeba je dále prodlužovat.
Biomasa použitá k výrobě biopaliv, meziprodukty určené k výrobě biopaliv a samotná biopaliva musí plnit tzv. kritéria udržitelnosti. Splnění kritérií udržitelnosti se prokazuje tzv. Prohlášením o splnění kritérií udržitelnosti“ vydaným prodejcem biomasy, výrobcem, dovozcem nebo prodejcem meziproduktu určeného k výrobě biopaliv nebo výrobcem, dovozcem či prodejcem biopaliva. Oprávněnost vydávat tento doklad se prokazuje certifikátem vydaným osobou oprávněnou Ministerstvem životního prostředí k této činosti. DS identifikuje certifikované osoby oprávněné k vydávání Prohlášení o splnění kritérií udržitelnosti, číslo a platnost certifikátu, druh produktu, ke kterému je certifikovaná osoba oprávněna vydávat Prohlášení a identifikační číslo osoby, která vydala certifikát.
Seznam osob, kterým byl vydán certifikát opravňující k výkonu určitých činností při zacházení s fluorovanými skleníkovými plyny (F-plyny) a regulovanými látkami podle nařízení (EU) č. 517/2014 a zákona č. 73/2012 Sb. Jde o oblasti 1) chladicích a klimatizačních zařízení a tepelných čerpadel, 2) požární ochrany a 3) elektrických spínacích zařízení
Databáze odborně způsobilých osob pro kontrolu technického stavu a provozu spalovacích stacionárních zdrojů na pevná paliva o celkovém jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, které slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je informačním systémem veřejné správy a slouží k vedení údajů o odborně způsobilých osobách (dle paragrafu 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, v platném znění). Slouží primárně provozovatelům spalovacích stacionárních zdrojů, kteří potřebují vyhledat odborně vyškoleného technika pro kontrolu stavu svého spalovacího zdroje - většinou kotle na pevná paliva. V seznamu jsou uvedeni všichni výrobci, kteří byli MŽP registrování jako výrobci spalovacích stacionárních zdrojů a všechny odborně způsobilé osoby, které mají povinnost do seznamu výrobci zadávat.
Seznam vydaných osvědčení odborné způsobilosti v geologii podle zákona č. 62/1988 Sb. a vyhlášky č. 206/2001 Sb. o osvědčení odborné způsobilosti projektovat, provádět a vyhodnocovat geologické práce.
Integrovaná prevence a omezování znečištění (z angl. Integrated Pollution Prevention and Control - IPPC) je pokročilým způsobem regulace vybraných průmyslových a zemědělských činností při dosažení vysoké úrovně ochrany životního prostředí jako celku. Cílem IPPC je předcházet vzniku znečištění, případně omezování jeho vzniku, pomocí volby vhodných výrobních postupů a technologií. Zároveň by mělo docházet k úspoře nákladů za spotřebované suroviny, energie a koncové technologie. IPPC překonává princip složkového přístupu, který často vedl pouze k přenosu znečištění z jedné složky životního prostředí do druhé. Je nutné doplnit, že problematika IPPC je poměrně výrazným způsobem propojena s IRZ. Z tohoto důvodu je také možné využít pro vzájemné spárování identifikátoru PID, kterým každé zařízení (resp. každý záznam) disponuje. Vyplnit PID je jedním z povinných údajů ohlašovaných do IRZ. Datová sada obsahuje základní informace o dotčených zařízeních.
Kontaminovaná a potenciálně kontaminovaná místa evidovaná MŽP v databázi SEKM3 v podobě, ve které je MŽP poskytuje krajským úřadům a obcím s rozšířenou působností k aktualizaci územně analytických podkladů. Vyhláška č. 500/2006 Sb., jev 64 staré zátěže území a kontaminované plochy.
Množství kalů z komunálních čistíren odpadních vod (v sušině), které bylo v souladu s platnou legislativou upraveno a aplikováno na zemědělskou půdu v daném roce.
Množství kalů z komunálních čistíren odpadních vod (v sušině), které je vyprodukováno za rok.
Informace o zjištěných nelegálních dovozech a vývozech látek poškozujících ozónovou vrstvu (regulovaných látek)
Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) je jedním z registrů, který shromažďuje údaje o znečišťování (o únicích do ovzduší, vody a půdy a o přenosech látek v odpadních vodách, odpadech a přenosy množství odpadů). Provozovny s vyjmenovanou činností, kterými jsou průmyslové podniky, potravinářské či zemědělské provozy apod. s významným vlivem na znečišťování životního prostředí, mají každý rok za povinnost, v případě překročení stanovených prahových hodnot, ohlásit tyto údaje MŽP prostřednictvím Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností z oblasti životního prostředí (ISPOP). Tyto údaje jsou následně zpracovány a publikovány pro širokou veřejnost na webových stránkách IRZ (https://www.irz.cz/). V návaznosti na IRZ jsou plněny rovněž povinnosti spjaté s evropským registrem úniků a přenosů znečišťujících látek (E-PRTR). Z důvodu přehlednosti jsou IRZ data rozděleny do tří oddělených částí. První z nich jsou provozovny se základními údaji, dále vrstva průmyslových míst, což je požadavek převzatý z E-PRTR, resp. z nadcházejícího portálu o průmyslových emisích a konečně část obsahující samotné údaje o znečišťování. Jednotlivé části jsou snadno propojitelné pomocí identifikátoru IČP. V tomto případě se jedná o data obsahující podrobnosti ke každé zaregistrované IRZ provozovně. Každá provozovna má svůj vlastní identifikátor (IČP), je geograficky přesně definována (souřadnicemi, adresou). Uvedena je provozovatel, činnost provozovny, návaznost na IPPC zařízení apod.
Seznam organizací oprávněných k uzavřenému nakládání s GMO v první a druhé kategorii rizika, dle zákona 78/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
Přehled uživatelů s povolením k uzavřenému nakládání s GMO ve třetí kategorii rizika nebo k uvádění GMO do životního prostředí, dle zákona 78/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
Seznam událostí poškození životního prostředí spadající pod zákon 167/2008 Sb., potvrzeno pravomocným rozhodnutím kompetentního orgánu.
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2016
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2017
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2018
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2019
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2020
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2021
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2022
Faktury uhrazené Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2023
Faktury uhrazené Českou informační agenturou životního prostředí (CENIA)