Datová sada obsahuje přehled zájmových sdružení právnických osob registrovaných na území Karlovarského kraje, v nichž jsou členy také obce (neobsahuje zájmová sdružení právnických osob, které jsou založeny pouze právnickými osobami bez účasti obcí). Datová sada uvádí kromě specifikace umístění sdružení, rovněž údaje typu název, kontaktní údaje, webové stránky, vznik sdružení a členové sdružení.Poskytovatelem dat je Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p.o.
Vrstva Zájmové body zachycuje body zájmu, které jsou vhodné pro osoby s omezeném. Jsou rozděleny do těchto kategorií: Lavička / odpočinkové místo, Výhled, Informační tabule, Ostatní. Vrstva vznikla vrámci projektu CE-Spaces4All programu Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027 (Registrační číslo projektu: CE0100331)
Výstup projektu CE-Spaces4All programu Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027 (Registrační číslo projektu: CE0100331)
Zóny se zákazem konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích stanovené obecně závaznou vyhláškou.
Vrstva vymezující veřejné prostory ve městě Jihlava, kde je zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti dle vyhlášky 6/2016
Zóny se zákazem šíření reklamy na veřejně přístupných místech mimo provozovnu stanovené Nařízením města č. 11/2019.
Zákaz stání v rámci ZPS (např. vjezdy, boxy pro popelnice,...)
Prostorově vymezené oblasti se zákazem žebrání ve veřejných prostorech města Jihlavy
Seznam základních a mateřských škol v Jindřichově Hradci a jejich odloučených pracovišť.
V adresáři /hydrology/characteristic/ jsou dva podadresáře /data/ a /metadata/. Podadresář /data/ je dále rozdělen na tři části. Soubory zde byly nahrány poprvé v lednu 2025.
Zákon č. 262/2024 Sb., o veřejné hydrometeorologické službě ve znění provádějících předpisů.
Datové sady obsahují aktuálně platné hydrologické údaje /hydrological_characteristic/ pro jednotlivé vodoměrné stanice, rozdělené do třech částí:
• M-denní průtoky včetně dlouhodobého průměrného průtoku a dlouhodobé průměrné roční výšky srážek,
• měsíční charakteristiky (průměrný průtok, minimální a maximální průměrný denní průtok),
• N-leté průtoky.
M-denní průtoky a měsíční charakteristiky jsou stanoveny pro aktuálně používané referenční období 1991–2020. M-denní průtoky se udávají číselně pro vybrané hodnoty průměrné doby dosažení nebo překročení M = 30, 60, 90, 120, 150, 180, 210, 240, 270, 300, 330, 355 a 364 dnů v roce. Průtoky jsou udávány v m3·s–1, výška srážek v mm.
K aktualizaci dochází při změně dat.
N-leté průtoky se ve smyslu ČSN 75 1400 „Hydrologické údaje povrchových vod“ ve vodoměrných stanicích určují z funkce překročení ročních kulminačních průtoků pro pravděpodobnosti odpovídající zvoleným dobám opakování. Udávány jsou číselně pro vybrané hodnoty doby opakování N = 1, 2, 5, 10, 20, 50 a 100 let. Průtoky jsou udávány v m3·s–1.
K aktualizaci dochází při změně dat.
Zákon č. 262/2024 Sb., o veřejné hydrometeorologické službě ve znění provádějících předpisů.
Datová sada obsahuje vodní stavy a jim odpovídající hodnoty průtoků aktuálně platné měrné křivky průtoků /discharge_rating_curve/ pro jednotlivé vodoměrné stanice.
Měrná křivka průtoků vyjadřuje vztah mezi vodním stavem a průtokem a používá se pro přepočet měřených vodních stavů na průtoky. Tento vztah nebývá stabilní a musí být pravidelně ověřován na základě měření průtoku v dané vodoměrné stanici. Při změně tohoto vztahu je třeba zkonstruovat novou měrnou křivku. Vodní stavy jsou udávány v cm, průtoky v m3·s–1.
K aktualizaci dochází při změně měrné křivky.
Zákon č. 262/2024 Sb., o veřejné hydrometeorologické službě ve znění provádějících předpisů.
referenční kartografický výstup pro měřítko 1:25000, generalizované bloky
referenční kartografický výstup pro měřítko 1:25000, kartografické zobrazení vybraných prvků polohopisu
Data o stanovené výši základních sazeb zahraničního stravného pro dané roky.
Polygony základních sídelních jednotek s územními identifikacemi a vybranými statistikami území
Názvy a plochy ZSJ (včetně dílů dle terminologie ČSÚ) na území Plzně.
Seznam základních škol (ZŠ) a jejich bodová lokalizace dle adresního místa. Seznam obsahuje všechna místa, na kterých je daná ZŠ provozována. Datová sada obsahuje rovněž popisné informace a základní údaje k danému zařízení.
Seznam informací o základních školách, jejich adresách, kontaktech a poskytovaných službách.
Sídla základních škol, u kterých je zřizovatelem město Brno - dle seznamu Odboru školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT). Seznam neobsahuje církevní a soukromé školy. Součástí dat je kód školy dle Katalogu mateřských škol, základních škol a školních jídelen, název školy a adresa. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Spádovost základních škol a na webu Zápis žáků do základních škol ve městě Brně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Adresy přiřazené dle spádovosti k jednotlivým základním školám. Data obsahují všechny brněnské adresní body s kódem škol pro přiřazení ke spádovým základním školám. Data byla vytvořena dle přílohy platné vyhlášky o spádovosti základních škol. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Spádovost základních škol a na webu Zápis žáků do základních škol ve městě Brně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Podle ustanovení § 10 vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů, krajský úřad ve spolupráci se zřizovateli a obecními úřady obcí s rozšířenou působností určuje školy, které poskytují bezplatnou jazykovou přípravu žáků cizinců. Jedná se o základní školy tvořené třídami prvního a druhého stupně, kde podíl žáků cizinců z celkového počtu žáků činil k 31. březnu předcházejícího školního roku alespoň 5 %. To neplatí pro školy zařazené na seznam škol určených na vlastní žádost, kdy podmínky zařazení stanoví § 10 odst. 5 dané vyhlášky.
Důvod zařazení základní školy na seznam je označený číslem odstavce uvedeného § 10 vyhlášky č. 48/2005 Sb. a slovním popisem.
ZTM 10/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 10/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 10 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 100/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 100 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 100 000 (ZM 100). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 40 km × 50 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.