The Landscape feature dataset is created by merging the four categories of woody, stony, wet and grassy features from the feature classes in the Ecological Focus Area dataset. The types of Ecological focus area elements are defined in National Regulation 307/2014 Coll.
This dataset created in accordance with the Regulation (EU) No. 2021/2115 and in accordance with Act 252/1997 Coll on agriculture and National Regulation 307/2014 Coll.
The basic unit of the EFA element is represented by the continuous area of agricultural land, as well as non-agricultural land if it fulfils agricultural non-production function. The EFA element could be also represented by other shape that is part of the utilised agricultural area or is adjacent to it. The types of EFA elements are defined in National Regulation 307/2014 Coll.
This dataset created in accordance with the Delegated Commission Regulation (EU) No. 640/2014 and in accordance with Act 252/1997 Coll on agriculture and National Regulation 307/2014 Coll.
A Reference parcel is defined as continuous area of agricultural land with a minimum area of 0.01 hectare. The boundaries of Reference parcel should be identifiable in terrain. The physical or legal entity should carry out the agricultural activity on a given Reference parcel under its own name and responsibility. And the Reference parcel is represented by continuous piece of one type of agricultural cover/culture (defined in details by National Regulation 307/2014 Coll.) or landscape feature.
This dataset was created in accordance with the Regulation (EU) 2021/2115 of the European Parliament and the Council, Regulation (EU) 2021/2116 of the European Parliament and the Council and in accordance with Act 252/1997 Coll on agriculture.
An Agricultural area of Reference parcel is defined as continuous area of agricultural land with a minimum area of 0.01 hectare with define culture (arable land, permanent grassland and permanent crop). The boundaries of Reference parcel should be identifiable in terrain. The physical or legal entity should carry out the agricultural activity on a given Reference parcel under its own name and responsibility. And the Reference parcel is represented by continuous piece of one type of agricultural cover/culture (defined in details by National Regulation 307/2014 Coll.) or landscape feature.
This dataset was created in accordance with the Regulation (EU) 2021/2115 of the European Parliament and the Council, Regulation (EU) 2021/2116 of the European Parliament and the Council and in accordance with Act 252/1997 Coll on agriculture.
Since 2019 is necessary to declare and draw crops in the Farmer's block. Suma of crops declared area must corresponded to area of Farmer's block. Farmers with exception of diversification crops (arable land under 10 ha or ecological farming) do not have to declare the crops.
This dataset is created in accordance with Regulation (EU) 2116/22021 of the European Parliament and of the Council and in accordance with Act 252/1997 Coll. on Agriculture.
Seznam aktivních výdajových smluv v daném roce, pro zjištění čerpání smlouvy je nutné pracovat s datovou sadou Faktury
Záplavové plochy n-leté vody na území Plzně.
Záplavové plochy n-leté vody na území Plzně.
3D model budov centra města Plzně z roku 2024 v rozsahu mapových listů 8-4/3, 8-5/1, 9-4/4 a 9-5/2. Sada obsahuje i 3D objekty jako mosty apod. Další informace naleznete na https://mapy.plzen.eu/o-gis/nase-projekty/3d-model-mesta/
Obsahuje budovu Cukrovarská 21 a její okolí s dostupnými daty: 3D modelu, digitální model terénu, letecké snímky, výstupy z dronů (kolmé, šikmé snímky a termosnímek)
3D model budov centra Ostravy. Stav k r. 2001.
3D model mostů zobrazuje mosty na území města Brna v jednoduché podobě ploch ve 3D. Model mostů vznikl v roce 2017 metodou stereofotogrammetrie z leteckých měřických snímků z března 2017. Přesnost zjištění výšky a souřadnic metodou stereofotogrammetrie je odhadována do 20 cm.Model je ke stažení v několika formátech:DGN (SJTSK)DWG (SJTSK)SHP (SJTSK)
3D model budov ZOO 2011, výběhů a zeleně nad leteckým snímkem s umístěním nejvýznamnějších expozic. Více na http://mapy.plzen.eu/aplikace-a-mapy/tematicke-kategorie/uzemni-cleneni/3d-model-plzne.aspx
Obsahuje areál ZOO Plzeň a okolí s dostupnými daty: 3D modelu, digitální model terénu, digitální model povrchu a letecké snímky.
Záplavové plochy n-leté vody na území Plzně.
Datová sada s prostorovou lokalizací absolventů vysokých škol podle oborů za rok 2022. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Datová sada s prostorovou lokalizací adresářů na jednotlivé obecní/městské úřady obcí v Královéhradeckém kraji. Zdrojem dat je Odbor kancelář ředitele Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.
Datová sada obsahující základní informace obcí Libereckého kraje a jejich úřadů.
Adresní body - bodová vrstva obsahující RUIAN kód adresy, jméno ulice, číslo orientační, číslo popisné ev. číslo evidenční.
Definiční body adresních míst s adresními a územními identifikacemi
Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze čtyř základních registrů České republiky, jeho fungování je upraveno zákonem č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve znění pozdějších předpisů. Plně funkční je od 1. 7. 2012. Správcem RÚIAN je Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK). Je součástí Informačního systému veřejné správy. RÚIAN vede popisné a lokalizační údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách, účelových územních prvcích, jejich vazbách a o adresách. Z pohledu veřejné správy je nejdůležitějším referenčním prvkem RÚIAN adresa, na kterou se odkazují ostatní informační systémy veřejné správy. V rámci projektu RÚIAN funguje agendový Informační systém územní identifikace (ISÚI). Prostřednictvím ISÚI dochází k zápisu nových a aktualizaci či rušení existujících záznamů v RÚIAN. Editory územních prvků jsou, vedle správce registru, obce, stavební úřady a ČSÚ. Pro vnitřní potřeby města Brna byla nad rámec RÚIAN vytvořena datová vrstva specifických čísel stavebních objektů (Identifikační bod objekt - IBO). Tato čísla zajišťují jednoznačnou identifikaci a lokalizaci i těch stavebních objektů ve městě, na které se nevztahuje žádná ze stávajících územních identifikací. Jedná se o: Číslo areálové - slouží k podrobné lokalizaci objektů v areálech a je přidělováno budovám, které v nich leží a nemají přiděleno číslo popisné, popřípadě evidenční. Číslo je složeno z čísla popisného hlavní budovy areálu (zpravidla vrátnice, administrativní centrum apod.) a z dodatečného, v rámci areálu jednoznačného, identifikátoru – tzv. přípony. Přípona může nabývat alfabetických, alfanumerických i numerických hodnot. Číslo zástavby umožňuje lokalizaci objektů, které nemají přiděleno žádné standardní číslo územní identifikace (ani číslo areálové) a je přidělováno všem budovám, které byly identifikovány jako stavební objekty (chaty, komíny, kapličky, regulační stanice, drobné stavební objekty, garáže, ...). Tato datová vrstva je udržována v aplikaci Registr územní identifikace Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Agendy evidované v Registru práv a povinností ve smyslu § 51 zákona č. 111/2009 Sb. o základních registrech.
Seznam schválených agentur zprostředkujících zaměstnání