Otevřená datová sada obsahuje údaje o jednotlivých hlubinných důlních dílech ústících na povrch a o evidovaných propadech hlubinných důlních děl na území České republiky. Atributy zahrnují podrobné informace o každém objektu, např. přesnou lokalizaci ústí, topografickou situaci, vlastnické vztahy, technické údaje, soudobý stav těchto děl, jejich nebezpečnost a případné zajištění. Dále jsou zde vazby na signatury zdrojových zpráv uložených v archivu Geofond ČGS a na digitální dokumentaci ve formátu *.jpg - např. výřez mapy, fotografie, nákres.
Údaje z databáze jsou průběžně využívány při šetření ohlášených projevů důlních děl podle § 35 horního zákona, při vyjadřování k územnímu plánu a v rámci poskytování územně analytických podkladů podle platného stavebního zákona.
Otevřená datová sada obsahuje základní údaje o všech výhradních ložiskách a schválených prognózních zdrojích na území České republiky. Ministerstvo životního prostředí vydává osvědčení o výhradním ložisku, zjistí-li se vyhrazený nerost v množství a jakosti, které umožňují důvodně očekávat jeho nahromadění.
Údaje vznikají v souladu s ustanoveními zákona č. 44/1988 Sb., o ochraně a využití nerostného bohatství (horní zákon), ve znění pozdějších předpisů, zejména § 6.
Otevřená datová sada obsahuje základní údaje z území České republiky o plochách se známým nebo předpokládaným výskytem hlubinných důlních děl, vzniklých za účelem těžby nebo průzkumu nerostných surovin. Důlní díla jsou v rámci zákresů rozložena nepravidelně a v různých hloubkách. Polygony mohou obsahovat i zcela nepoddolované úseky. Možné postižení terénu hornickou činností je většinou menší než, je rozsah zákresů a pro konkrétní lokality.
Účelem je inventarizace území se zjištěným poddolováním v souladu s ustanovením § 17 geologického zákona (č. 62/1988 Sb., o geologických pracích, ve znění pozdějších předpisů). Tato území mohou mít vliv na vypracování územně plánovací dokumentace a na životní prostředí. ČGS poskytuje údaje o poddolovaných územích orgánům veřejné moci a orgánům územního plánování pro zpracování územně analytických podkladů podle platného stavebního zákona. Dále se tyto údaje používají při zajišťování projevů starých důlních děl a zpracování komplexních informací o území.