Správa dat Vzdělávání Články Datová kvalita Národní katalog otevřených dat Další

Kategorie HVD (4)

Kategorie datové sady s vysokou socio-ekonomickou hodnotou dle evropského číselníku.

Datová služba (1)

Datové sady poskytované pomocí datových služeb

Formáty (1)

Formáty distribucí ve formě souboru ke stažení

Klíčová slova (116)

Klíčová slova použitá pro popis datové sady
Hledat

Rozšířené vyhledávání

Nalezeno 35 datových sad.

INSPIRE téma Adresy (AD)

Datová sada pro Adresy (AD) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Harmonizovaná datová sada INSPIRE obsahuje adresní místa a jejich komponenty, kterými jsou stát, obec, část obce, městský obvod v Praze (MOP), městský obvod/městská část (MOMČ), ulice a pošta. Data obsahují také 2D geometrii - definiční bod adresního místa. Datová sada pokrývá celé území České republiky. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí).V datové sadě není uvedeno ,04%, t.j. 1289 adresních míst (k 30. 12. 2024), protože neobsahují geometrii – souřadnice definiční bodu. Data se vytváření denně po jednotlivých obcích (pokud v rámci obce nastala nějaká změna), poskytují se ve formátu GML 3.2.1 a jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Adresy ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech a ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních a INSPIRE Data Specification on Addresses v. 3.0.1 z 26. 4. 2010.

HVD Datová sada s vysokou socioekonomickou hodnotou. Atom Feed Datová sada je distribuovaná ve formátu Atom Feed.

INSPIRE téma Adresy (AD)

Datová sada pro Adresy (AD) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Harmonizovaná datová sada INSPIRE obsahuje adresní místa a jejich komponenty, kterými jsou stát, obec, část obce, městský obvod v Praze (MOP), městský obvod/městská část (MOMČ), ulice a pošta. Data obsahují také 2D geometrii - definiční bod adresního místa. Datová sada pokrývá celé území České republiky. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí).V datové sadě není uvedeno ,04%, t.j. 1334 adresních míst (k 19. 08. 2024), protože neobsahují geometrii – souřadnice definiční bodu. Data se vytváření denně po jednotlivých obcích (pokud v rámci obce nastala nějaká změna), poskytují se ve formátu GML 3.2.1 a jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Adresy ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech a ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních a INSPIRE Data Specification on Addresses v. 3.0.1 z 26. 4. 2010.

Naplnění zákona 111/2009 Sb., o základních registrech, vyhlášky 359/2011 Sb., o registru územní identifikace, adres a nemovitostí a transpozice směrnice INSPIRE do české legislativy novelou zákona 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí.


INSPIRE téma Budovy (BU)

Datová sada pro téma Budovy (BU) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Data obsahují budovy a části budov. Části budov, které jsou pro potřeby INSPIRE vyjádřeny vchody, pocházejí z RÚIAN. Vchody obsahují technickoekonomické atributy a další informace. Datová sada pokrývá celé území České republiky. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data pochází především z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a částečně z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). V datové sadě není uvedeno ,41%, t.j. 17608 budov (k 30. 12. 2024), protože neobsahují definiční bod ani polygon. Data se vytváření denně po jednotlivých obcích (pokud v rámci obce nastala nějaká změna), poskytují se ve formátu GML 3.2.1 a jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Budovy ve verzi 4.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, v zákoně 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí, v katastrální vyhlášce č. 357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Buildings v 3.0 z 13. 12. 2013.

HVD Datová sada s vysokou socioekonomickou hodnotou. Atom Feed Datová sada je distribuovaná ve formátu Atom Feed.

INSPIRE téma Budovy (BU)

Datová sada pro téma Budovy (BU) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Data obsahují budovy a části budov. Části budov, které jsou pro potřeby INSPIRE vyjádřeny vchody, pocházejí z RÚIAN. Vchody obsahují technickoekonomické atributy a další informace. Datová sada pokrývá celé území České republiky. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data pochází především z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a částečně z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). V datové sadě není uvedeno ,41%, t.j. 17542 budov (k 19. 08. 2024), protože neobsahují definiční bod ani polygon. Data se vytváření denně po jednotlivých obcích (pokud v rámci obce nastala nějaká změna), poskytují se ve formátu GML 3.2.1 a jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Budovy ve verzi 4.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, v zákoně 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí, v katastrální vyhlášce č. 357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Buildings v 3.0 z 13. 12. 2013.

Část dat INSPIRE tématu Budovy pochází z Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN), který byl vybudován za účelem sdílení referenčních údajů o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách a adresách pro potřeby veřejné správy v ČR. Oficiálně byl spuštěn 1. 7. 2012, společně s ostatními základními registry. RÚIAN vzniknul na základě dat z UIR-ADR (územně identifikační registr adres spravovaný MPSV), RSO (registru sčítacích obvodů a budov spravovaným ČSÚ) a ISKN (informačního systému katastru nemovitostí spravovaným ČÚZK). RÚIAN je aktualizován průběžně. Denně jsou vytvářeny změnové soubory a jednou měsíčně jsou generovány stavové soubory výměnného formátu RÚIAN (VFR), ve kterých jsou zaneseny všechny změny za předchozí kalendářní měsíc. Průběžnou aktualizaci provádí zákonem stanovení editoři, kterými jsou pro data obsažená v tématu Adresy obce, stavební úřady a ČÚZK - v souladu se zákonem č. 111/2009 Sb., o základních registrech a vyhláškou č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí. Editorem poštovních kódů PSČ je ČÚZK, který změny provádí na podkladě údajů od České pošty, s.p. Další část dat pochází z Informačního systému katastru nemovitostí (ISKN), který obsahuje informace o katastru nemovitostí České republiky.


INSPIRE téma Parcely (CP)

Datová sada pro téma Katastrální parcely (CP) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Data obsahují hranice katastrálních území, parcel a parcelní čísla. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). Data jsou dostupná pouze v těch katastrálních územích, kde je katastrální mapa v digitální formě - (k 19. 08. 2024 je to 99,09% území České republiky, t.j. 78 150,16km2). Data se vytvářejí denně (pokud nastane v rámci katastrálního území nějaká změna). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Katastrální parcely ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., vyhláška o katastru nemovitostí č. 357/2013 Sb., vyhláška o poskytování údajů č. 358/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.

Implementace zákona 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí a transpozice směrnice INSPIRE do české legislativy novelou zákona 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí.


INSPIRE téma Parcely (CP)

Datová sada pro téma Katastrální parcely (CP) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Data obsahují hranice katastrálních území, parcel a parcelní čísla. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). Data jsou dostupná pouze v těch katastrálních územích, kde je katastrální mapa v digitální formě - (k 30. 12. 2024 je to 99,19% území České republiky, t.j. 78 229,04km2). Data se vytvářejí denně (pokud nastane v rámci katastrálního území nějaká změna). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Katastrální parcely ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., vyhláška o katastru nemovitostí č. 357/2013 Sb., vyhláška o poskytování údajů č. 358/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.

HVD Datová sada s vysokou socioekonomickou hodnotou. Atom Feed Datová sada je distribuovaná ve formátu Atom Feed.

INSPIRE téma Rozšířené Parcely (CPX)

Datová sada pro téma Katastrální parcely (CP) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE v rozšířeném datovém modelu (CPX). Cílem datové sady je poskytovat úplný obsah katastrální mapy České republiky formou rozšíření datového modelu CP podle pravidel technické dokumentace INSPIRE. Data jsou rozšířena o věcná břemena, bodové pole, další prvky digitální katastrální mapy. Parcely obsahují ve srovnání s datovou sadou INSPIRE některé atributy navíc, jako typ hranice, způsob využití území, druh pozemku, vazbu na budovu na parcele a mapové značky. V datech je také obsažena původní oblouková geometrie hranic parcel. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). V oblastech s analogovou mapou (rastrová podoba) jsou dostupné pouze definiční body parcel. Hranice katastrálních území jsou dostupné pro celou Českou republiku. Parcely a jejich hranice, věcná břemena, další prvky mapy v území, kde je mapa v digitální formě (k 19. 08. 2024 je to 99,09% území České republiky, t.j. 78 150,16km2). Data se vytvářejí denně (pokud nastane v rámci katastrálního území nějaká změna). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro Rozšířené Parcely (CPX) ve verzi 4.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., vyhláška o katastru nemovitostí č. 357/2013 Sb., vyhláška o poskytování údajů č. 358/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.

Implementace zákona 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí a transpozice směrnice INSPIRE do české legislativy novelou zákona 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí.


INSPIRE téma Rozšířené Parcely (CPX)

Datová sada pro téma Katastrální parcely (CP) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE v rozšířeném datovém modelu (CPX). Cílem datové sady je poskytovat úplný obsah katastrální mapy České republiky formou rozšíření datového modelu CP podle pravidel technické dokumentace INSPIRE. Data jsou rozšířena o věcná břemena, bodové pole, další prvky digitální katastrální mapy. Parcely obsahují ve srovnání s datovou sadou INSPIRE některé atributy navíc, jako typ hranice, způsob využití území, druh pozemku, vazbu na budovu na parcele a mapové značky. V datech je také obsažena původní oblouková geometrie hranic parcel. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). V oblastech s analogovou mapou (rastrová podoba) jsou dostupné pouze definiční body parcel. Hranice katastrálních území jsou dostupné pro celou Českou republiku. Parcely a jejich hranice, věcná břemena, další prvky mapy v území, kde je mapa v digitální formě (k 25. 11. 2024 je to 99,16% území České republiky, t.j. 78 203,27km2). Data se vytvářejí denně (pokud nastane v rámci katastrálního území nějaká změna). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro Rozšířené Parcely (CPX) ve verzi 4.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., vyhláška o katastru nemovitostí č. 357/2013 Sb., vyhláška o poskytování údajů č. 358/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.

HVD Datová sada s vysokou socioekonomickou hodnotou. Atom Feed Datová sada je distribuovaná ve formátu Atom Feed.

INSPIRE téma Rozšířené Parcely (CPX)

Rozšíření má za cíl poskytovat katastrální mapu s obsahem podle vyhlášky ve vektorové podobě ve struktuře plně v souladu se strukturou danou směrnicí INSPIRE. Data rozšiřují směrnici INSPIRE pro téma katastrální parcely (CP) o věcná břemena, geodetické body, další prvky mapy, původní obloukovou geometrii a o parcely určené definičním bodem (ty pouze v oblastech s analogovou mapou). Vychází z katastrální mapy, která je závazným státním mapovým dílem velkého měřítka, obsahuje body polohového bodového pole, polohopis a popis a může mít formu digitální mapy, analogové mapy nebo digitalizované mapy. Publikovaná data obsahují katastrální území pro celou Českou Republiku, parcely a jejich hranice, věcná břemena, další prvky mapy a původní obloukovou geometrii z území, kde je digitální mapa (k 21. 10. 2019 je to 96,61% území České republiky, t.j. 76 196,37km2) a ve zbytku území katastrální parcely určené pouze definičním bodem (tedy bez hranic a polygonu). Katastrální parcely a hranice obsahují oproti datové sadě INSPIRE některé atributy navíc. Jedná se o typ hranice, způsob využití území, druh pozemku, vazbu na budovu a o mapové značky. Více katastrální zákon 344/1992 SB., katastrální vyhláška č.26/2007 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1. Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro Rozšířené Parcely (CPX) ve verzi 4.0.

Implementace zákona 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?idBiblio=40068&fulltext=&nr=344~2F1992&part=&name=&rpp=15#local-content) a transpozice směrnice INSPIRE do české legislativy novelou zákona 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí(http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonStruct.jsp?idBiblio=46636&fulltext=&nr=123~2F1998&part=&name=&rpp=15#local-content).


INSPIRE téma Územní správní jednotky (AU)

Datová sada pro téma Územní správní jednotky (AU) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Harmonizovaná datová sada INSPIRE obsahuje pouze územní správní jednotky a jejich hranice. Územní správní jednotky jsou stát, kraje, okresy a obce. Datová sada pokrývá v jednom souboru celé území České republiky. Hranice územních samosprávných jednotek jsou vedeny od trojmezí do trojmezí na nejnižší úrovni členění, tedy obcí. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Územní správní jednotky ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech a ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, INSPIRE Data Specification on Administrative Units v 3.0.1 z 26. 4. 2010 a ELF Data Specification v1.0.

Naplnění zákona 111/2009 Sb., o základních registrech, vyhlášky 359/2011 Sb., o registru územní identifikace, adres a nemovitostí a transpozice směrnice INSPIRE do české legislativy novelou zákona 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí.


INSPIRE téma Územní správní jednotky (AU)

Datová sada pro téma Územní správní jednotky (AU) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Harmonizovaná datová sada INSPIRE obsahuje pouze územní správní jednotky a jejich hranice. Územní správní jednotky jsou stát, kraje, okresy a obce. Datová sada pokrývá v jednom souboru celé území České republiky. Hranice územních samosprávných jednotek jsou vedeny od trojmezí do trojmezí na nejnižší úrovni členění, tedy obcí. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data ve formátu GML 3.2.1 jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Územní správní jednotky ve verzi 4.0 a proti schématu pro prostorová data ELF ve verzi 1.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech a ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, INSPIRE Data Specification on Administrative Units v 3.0.1 z 26. 4. 2010 a ELF Data Specification v1.0.

HVD Datová sada s vysokou socioekonomickou hodnotou. Atom Feed Datová sada je distribuovaná ve formátu Atom Feed.

ZABAGED® - Polohopis

Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) je vektorový geografický digitální model území České republiky (ČR).

Polohopisnou část ZABAGED® tvoří v současné době 139 typů geografických objektů sídel, komunikací, rozvodných sítí a produktovodů, vodstva, územních jednotek a chráněných území, vegetace a povrchu, terénního reliéfu a vybrané údaje o geodetických bodech.

Objekty jsou reprezentovány dvourozměrnou vektorovou prostorovou složkou a popisnou složkou, obsahující kvalitativní a kvantitativní informace o objektech.

ZABAGED® je využívána jako základní vrstva v geografických informačních systémech (GIS), zejména v informačních systémech veřejné správy. Je také hlavním datovým zdrojem pro tvorbu základních map ČR měřítek 1:10 000 až 1:100 000.


ZABAGED® - Polohopis

Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) je vektorový geografický digitální model území České republiky (ČR). Polohopisnou část ZABAGED® tvoří v současné době 136 typů geografických objektů sídel, komunikací, rozvodných sítí a produktovodů, vodstva, územních jednotek a chráněných území, vegetace a povrchu, terénního reliéfu a vybrané údaje o geodetických bodech. Objekty jsou reprezentovány dvourozměrnou vektorovou prostorovou složkou a popisnou složkou, obsahující kvalitativní a kvantitativní informace o objektech.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 10 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 10/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 10/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 10 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).


Základní topografická mapa České republiky 1 : 10 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 10/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 10/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 10 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).

ZTM 10/ETRS89 patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a nízké míře generalizace se ZTM 10/ETRS89 hodí především pro agendy v oblasti podrobného územního plánování a projektování a ve stavební projekční činnosti lokálního charakteru.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 100 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 100/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 100/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 100 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).

ZTM 100/ETRS89 patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a míře generalizace je ZTM 100/ETRS89 určena zejména pro studium a hodnocení geografického prostředí na úrovni vyššího územního celku nebo v celostátních a přeshraničních souvislostech, pro zpracování politik územního rozvoje v celostátním měřítku, pro strategické a koncepční plánování a projektování územně rozsáhlých staveb a stavebních záměrů, pro plánování politik ochrany životního prostředí apod.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 100 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 100/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 100/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 100 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).


Základní topografická mapa České republiky 1 : 100 000 v S-JTSK

ZTM 100/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 100 000 (ZM 100). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 40 km × 50 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.

ZTM 100/S-JTSK patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a míře generalizace je ZTM 100/S-JTSK určena zejména pro studium a hodnocení geografického prostředí na úrovni vyššího územního celku nebo v celostátních a přeshraničních souvislostech, pro zpracování politik územního rozvoje v celostátním měřítku, pro strategické a koncepční plánování a projektování územně rozsáhlých staveb a stavebních záměrů, pro plánování politik ochrany životního prostředí apod.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 100 000 v S-JTSK

ZTM 100/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 100 000 (ZM 100). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 40 km × 50 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 25 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 25/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 25/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 25 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).


Základní topografická mapa České republiky 1 : 25 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 25/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 25/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 25 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).

ZTM 25/ETRS89 patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a míře generalizace se ZTM 25/ETRS89 hodí zejména pro studium a hodnocení geografického prostředí v širších souvislostech, pro agendy v oblasti evidence, plánování a projektování staveb liniového a síťového charakteru, zpracování zásad územního rozvoje apod., zpravidla na úrovni správního území obce s rozšířenou působností.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 25 000 v S-JTSK

ZTM 25/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií ze Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 25 000 (ZM 25). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 25/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 10 km × 12,5 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.

ZTM 25/S-JTSK patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a míře generalizace se ZTM 25/S-JTSK hodí zejména pro studium a hodnocení geografického prostředí v širších souvislostech, pro agendy v oblasti evidence, plánování a projektování staveb liniového a síťového charakteru, zpracování zásad územního rozvoje apod., zpravidla na úrovni správního území obce s rozšířenou působností.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 25 000 v S-JTSK

ZTM 25/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií ze Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 25 000 (ZM 25). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 25/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 10 km × 12,5 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 250 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 250/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 250/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 250 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 250/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 570 × 820 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 485 × 637 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).

ZTM 250/ETRS89 patří mezi základní mapová díla středních měřítek. Tyto mapy mají topografický charakter, obsahují polohopis, výškopis a popis. Digitální forma základních map středních měřítek je s výhodou jednotného zpracování pro celé území České republiky využívána v geografických informačních systémech, mapových portálech a webových aplikacích. Vzhledem k podrobnosti a míře generalizace je ZTM 250/ETRS89 určena zejména pro studium a hodnocení geografického prostředí na úrovni vyššího územního celku nebo v celostátních a přeshraničních souvislostech, pro zpracování politik územního rozvoje v celostátním měřítku, pro strategické a koncepční plánování a projektování územně rozsáhlých staveb a stavebních záměrů, pro plánování politik ochrany životního prostředí apod.


Základní topografická mapa České republiky 1 : 250 000 v ETRS89-TMzn

ZTM 250/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 250/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 250 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 250/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 570 × 820 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 485 × 637 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).