Datová sada obsahuje informace o vazbách mezi vybranými územními prvky a územně evidenčními jednotkami. Údaje jsou uvedeny v sedmi souborech CSV pro celou Českou republiku. Soubor adresni-mista-vazby-cr.csv obsahuje vazby adresních míst na následující prvky – ulice, část obce, městský obvod/městská část (MOMC), městský obvod Prahy (MOP), správní obvod Prahy (SPRAVOBV), obec, obec s pověřeným obecním úřadem (POU), obec s rozšířenou působností (ORP), vyšší územní samosprávný celek (VÚSC) a volební okrsek (VO). Soubor vazby-cr.csv obsahuje vazby mezi prvky část obce, obec, POU, ORP, VUSC, region soudržnosti (REGSOUDR) až k prvku stát. Soubor vazby-hlm-praha.csv obsahuje skladebnost prvků v hlavním městě Praze: MOMC, SPRAVOBV, obec, POU, ORP, VUSC, REGSOUDR a stát. Soubor vazby-katastr-uzemi-cr.csv obsahuje skladebnost základních sídelních jednotek (ZSJ) do katastrálních území (KATUZ) a do obcí. Soubor vazby-momc-statutarni-mesta.csv obsahuje skladebnost územních prvků v územně členěných statutárních městech: MOMC, MOP, obec, POU, ORP, VUSC, REGSOUDR a stát. Soubor vazby-okresy-cr.csv obsahuje vazby mezi prvky část obce, obec, okres, kraj (starý z roku 1960) a stát. Soubor vazby-ulice-obce-s-ulicni-siti.csv obsahuje vazby ulic na obec. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí). Soubory jsou generovány v prvním dni každého měsíce s daty platnými k poslednímu dni měsíce předchozího. Pro stažení je celá datová sada komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje původní (historické) údaje prvků RÚIAN, u kterých v minulosti došlo k nějaké změně. Uživatel je může použít pro rekonstrukci změn v údajích RÚIAN (od r. 2012). Pro každý prvek jsou uvedeny pouze popisné údaje. Prostorové vymezení (polygony, definiční čáry a definiční body) není v historických souborech obsaženo. Je možné získat soubor pro celý stát nebo pro zvolenou obec. V souboru pro celý stát jsou obsaženy následující prvky: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (staré z roku 1960), okresy, obce, části obce, městské obvody/městské části (MOMC), městské obvody Prahy (MOP), správní obvody Prahy (SOP), katastrální území a základní sídelní jednotky (ZSJ). V souborech pro jednotlivé obce jsou obsaženy následující prvky: obec, části obce, MOMC (pro územně členěná statutární města, MOP (pro Prahu), SOP (pro Prahu), katastrální území, ZSJ, ulice, stavební objekty a adresní místa. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou vytvářena jednou měsíčně ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který je založen na jazyku XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje původní (historické) údaje prvků RÚIAN, u kterých došlo ve zvoleném dni ke změně alespoň jednoho jejich atributu. Prostorové vymezení (polygony, definiční čáry a definiční body) není v historických souborech obsaženo. Prvky, které jsou v souboru obsaženy (pokud u nich došlo ke změně) jsou následující: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (staré z roku 1960), okresy, obce, části obce, městské obvody/městské části (MOMC), městské obvody Prahy (MOP), správní obvody Prahy (SOP), katastrální území, základní sídelní jednotky (ZSJ), ulice, stavební objekty, a adresní místa. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou vytvářena každý den (pokud došlo ke změně) ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který je založen na jazyku XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada pro téma Budovy (BU) harmonizovaná podle směrnice INSPIRE a datové specifikace pro ELF ve verzi 1.0. Data obsahují budovy a části budov. Části budov, které jsou pro potřeby INSPIRE vyjádřeny vchody, pocházejí z RÚIAN. Vchody obsahují technickoekonomické atributy a další informace. Datová sada pokrývá celé území České republiky. Je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data pochází především z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a částečně z ISKN (Informačního systému katastru nemovitostí). V datové sadě není uvedeno ,41%, t.j. 17611 budov (k 20. 01. 2025), protože neobsahují definiční bod ani polygon. Data se vytváření denně po jednotlivých obcích (pokud v rámci obce nastala nějaká změna), poskytují se ve formátu GML 3.2.1 a jsou validní proti schématu XML pro INSPIRE téma Budovy ve verzi 4.0. Pro stažení jsou data komprimována (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí v platných zněních, v zákoně 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí, v katastrální vyhlášce č. 357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Buildings v 3.0 z 13. 12. 2013.
Datová sada obsahuje úplná současná data RÚIAN, tj. kompletní popisné údaje a prostorové vymezení územních prvků a územně evidenčních jednotek pro zvolenou obec (1 soubor) nebo pro celý stát (3 soubory). Pro každý prvek jsou uvedeny všechny dostupné popisné atributy a definiční bod (pokud existuje). V souborech pro jednotlivé obce (označení OB_UKSH) jsou obsaženy následující prvky: obec, části obce, městské obvody/městské části (MOMC) pro územně členěná statutární města, pro Prahu městské obvody Prahy (MOP) a správní obvody Prahy (SOP), katastrální území, základní sídelní jednotky (ZSJ), ulice (včetně definičních čar ulic), parcely (včetně polygonu), stavební objekty (včetně polygonu) a adresní místa, pro výše zmíněné vyšší územní prvky navíc obsahuje jejich originální hranice. Soubor ST_UKSG pro celý stát obsahuje následující prvky: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (z roku 1960), okresy, obce, části obce, MOMC, MOP, SOP, katastrální území a ZSJ a pro všechny prvky navíc obsahuje jejich generalizované hranice (pokud neexistují, pak originální hranice). Soubor ST_UKSH pro celý stát obsahuje následující prvky: stát, regiony soudržnosti, VÚSC, ORP, POU, kraje (staré z roku 1960) a okresy, pro všechny prvky navíc obsahuje jejich originální hranice. Soubor ST_UKSO pro všechny obce a MOMC obsahuje obrázky vlajek a znaků. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou vytvářena 1x měsíčně (v prvním dni každého měsíce s daty platnými k poslednímu dni měsíce předchozího) ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který je založen na jazyku XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení je každý soubor komprimován jako ZIP. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje základní popisná současná data RÚIAN, tj. popisné údaje k územním prvkům a územně evidenčním jednotkám buď pro celý stát nebo pro zvolenou obec. Datová sada neobsahuje prostorové vymezení prvků RÚIAN. V souboru pro celý stát (ST_UZSZ) jsou obsaženy následující prvky: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (z roku 1960), okresy, obce, části obce, městské obvody/městské části (MOMC), městské obvody Prahy (MOP), správní obvody Prahy (SOP), katastrální území a základní sídelní jednotky (ZSJ). V souborech pro jednotlivé obce (OB_UZSZ) jsou obsaženy následující prvky: obec, části obce, MOMC (pro územně členěná statutární města, MOP (pro Prahu), SOP (pro Prahu), katastrální území, ZSJ, ulice, parcely, stavební objekty a adresní místa. Pro každý prvek je uveden jeho kód, definiční bod (pokud existuje) a všechny dostupné popisné atributy, včetně kódu nadřazeného prvku. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou vytvářena 1x měsíčně ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který je založen na jazyku XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení je každý soubor komprimován jako ZIP. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje úplné popisné údaje a prostorové vymezení územních prvků a územně evidenčních jednotek, u kterých došlo ve zvoleném dni ke změně alespoň jednoho jejich atributu. Data jsou generována pro celou Českou republiku ve třech souborech. Ve všech souborech jsou pro každý prvek uvedeny všechny dostupné popisné atributy a definiční bod (pokud existuje). Soubor ST_ZKSG obsahuje následující prvky: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (z roku 1960), okresy, obce, části obce, městské obvody/městské části (MOMC), městské obvody Prahy (MOP), správní obvody Prahy (SOP), katastrální území a základní sídelní jednotky (ZSJ) a pro všechny prvky navíc obsahuje jejich generalizované hranice (pokud neexistují, pak originální hranice). Soubor ST_ZKSH pro celý stát obsahuje následující prvky: stát, regiony soudržnosti, VÚSC, ORP, POU, kraje (z roku 1960), okresy, obce, části obce, MOMC, MOP, SOP, katastrální území, ZSJ, parcely (včetně polygonů), stavební objekty (včetně polygonů), ulice (včetně definičních čar ulic) a adresní místa a pro všechny vyšší prvky navíc obsahuje jejich originální hranice. Soubor ST_ZKSO obsahuje změny obrázků vlajek a znaků obcí a MOMC. Všechna data vychází z data RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Soubory jsou generovány pro každý den, ve kterém došlo alespoň k jedné změně prvků. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou poskytována ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který používá jazyk XML, a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení je každý soubor komprimován jako ZIP. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje základní změnové údaje RÚIAN, t.j.základní popisné údaje územních prvků a územně evidenčních jednotek, u kterých došlo ve zvoleném dni ke změně alespoň jednoho jejich atributu. Datová sada neobsahuje prostorové vymezení prvků RÚIAN. Prvky, které jsou v souboru obsaženy, pokud u nich došlo ke změně, jsou následující: stát, regiony soudržnosti, vyšší územní samosprávné celky (VÚSC), obce s rozšířenou působností (ORP), obce s pověřeným obecním úřadem (POU), kraje (z roku 1960), okresy, obce, části obce, městské obvody/městské části (MOMC), městské obvody Prahy (MOP), správní obvody Prahy (SOP), katastrální území, základní sídelní jednotky (ZSJ), ulice, stavební objekty, parcely a adresní místa. Pro každý prvek jsou uvedeny aktuální údaje: kód, definiční bod (pokud existuje) a všechny dostupné popisné atributy včetně kódu nadřazeného prvku. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Soubory jsou generovány pro každý den, ve kterém došlo alespoň k jedné změně prvků. Data jsou poskytována ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který používá jazyk XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení je každý soubor komprimován jako ZIP. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje soubor s číselníky, které jsou používány v RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Soubor obsahuje následující číselníky: charakter základních sídelních jednotek (ZSJ), status obce, rozsah a typ členění územně členěných statutárních měst, BPEJ (bonitovaná půdně ekologická jednotka), druh číslování parcel, druh pozemku, způsob využití pozemku, typ a způsob ochrany nemovitosti, typ prvku RÚIAN, pošta a číselníky používané pro technicko-ekonomické atributy stavebních objektů (druhy konstrukce, připojení kanalizace, připojení plynu, připojení vody, vybavení výtahem, způsoby vytápění, způsoby využití objektu, typy stavebních objektů). Každá položka číselníku obsahuje atributy kód a název, dále mohou být uvedeny ještě zkratka, popis, začátek a konec platnosti. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Soubor je vytvářen vždy k třetímu dni každého měsíce. Data jsou poskytována ve výměnném formátu RÚIAN (VFR), který používá jazyk XML a odpovídá standardu GML 3.2.1 (podle ISO 19136:2007). Pro stažení je soubor komprimován (ZIP). Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
Datová sada obsahuje vybraná data RÚIAN ve formátu SHP pro jednotlivé obce. Datová sada obsahuje definiční body adresních míst, definiční body stavebních objektů, definiční body částí obce, definiční čáry a body ulic, polygon obce, hranice katastrálních území, hranice volebních okrsků, hranice základních sídelních jednotek, hranice městských částí a obvodů u územně členěných statutárních měst, pro Prahu navíc městských obvodů Prahy a správních obvodů Prahy. Všechny hranice mají formu polygonů. Datová sada je poskytována jako otevřená data (licence CC-BY 4.0). Data vychází z RÚIAN (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). Data jsou vytvářena každý den (pokud došlo v některém prvku obce ke změně). Pro stažení jsou data komprimována (ZIP), SHP má kódování textu Windows-1250. Více v zákoně č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve vyhlášce č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
English description below. Jedná se o vrstvu RUIAN obohacenou o výšky jednotlivých budov. Změřená výška (atribut vyska_zmerena) zaznačených objektů byla vypočtena na základě rozdílu výšek digitálních modelů DMP1G a DMR5G. Odhadnutá výška (atribut vyska_odhad_pocty_bytu) byla vypočtena na základě počtu bytů jednoho adresního místa. Obdobně byla vypočtena i odhadnutá výška na základě počtu pater(atribut vyska_odhad_pocty_pater). Způsob využití objektu vycházi z číselníku ČÚZK - Způsoby využití stavebního objektu. Kompletní výška (atribut vyska_kompletni) obsahuje výškový údaj stavebního objektu, u zaznačených objektů změřený u nezaznačených odhadnutý. Pokud bylo možné u některého objektu odhadnout výšku podle více parametrů (např. u objektu byl uveden počet bytů, počet pater i způsob využití), nejvyšší prioritu měla odhadnutá výška podle počtu bytů, potom podle počtu pater a nakonec podle způsobu využití. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84 a vznikla v rámci Digitální akademie Czechitas v létě 2020. Aktualizace dat je plánována v nepravidelném intervalu několika let. Všechny výškové údaje jsou v metrech. Pro podrobnější informace navštivte blog.Polygon layer of all buildings in Brno with their height parameters. It is a RUIAN layer enriched with the heights of individual buildings. The measured height (vyska_zmerena attribute) of the objects was calculated as the height difference of the digital models DMP1G and DMR5G. The estimated height by flats (attribute vyska_odhad_pocty_bytu) was calculated based on the number of flats of one address location. Similarly, the estimated height by floors was calculated based on the number of floors (attribute vyska_odhad_pocty_pater). Type of the building is based on the ČÚZK code list. The complete height (attribute vyska_kompletni) contains the height data of the building object, for marked objects measured, for unmarked objects estimated. If it was possible to estimate the height of a building according to several parameters (eg. the number of flats, the number of floors and the method of use was given for the object), the highest priority was the estimated height according to the number of apartments, then according to the number of floors and type of the building. The data is in the GCS WGS84 coordinate system and was create as a part of the Czechitas Digital Academy in the summer of 2020. Data updates are planned at irregular intervals of several years. All heights are in meters. For more detailed information, please visit the blog.
Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) je vektorový geografický digitální model území České republiky (ČR). Polohopisnou část ZABAGED® tvoří v současné době 136 typů geografických objektů sídel, komunikací, rozvodných sítí a produktovodů, vodstva, územních jednotek a chráněných území, vegetace a povrchu, terénního reliéfu a vybrané údaje o geodetických bodech. Objekty jsou reprezentovány dvourozměrnou vektorovou prostorovou složkou a popisnou složkou, obsahující kvalitativní a kvantitativní informace o objektech.
ZTM 10/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 10/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 10 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 100/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 100 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 100 000 (ZM 100). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 40 km × 50 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.
ZTM 25/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 25/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 25 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 25/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií ze Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 25 000 (ZM 25). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 25/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 25/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 10 km × 12,5 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.
ZTM 250/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 250/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 250 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 250/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 570 × 820 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 485 × 637 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 250/S-JTSK se začala v roce 2021 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data250 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 200 000 (ZM 200). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 250/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 720 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 100 km × 125 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.
ZTM 50/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 50/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 50 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 50/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 50/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 50 000 (ZM 50). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 50/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 50/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 20 km × 25 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.
ZTM 10/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií ze Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 10 000 (ZM 10). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 10/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 4 km × 5 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.
Základní topografická mapa ČR 1 : 5 000 v S-JTSK (ZTM 5/S-JTSK) rozšiřuje od roku 2023 měřítkovou řadu státního mapového díla Zeměměřického úřadu. ZTM 5/S-JTSK se vyhotovuje ze Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®), digitálního modelu reliéfu České republiky 5. generace (DMR 5G), databáze geografických jmen České republiky Geonames a kartografické databáze Data10. Data se zpracovávají v kartografické databázi ZTM 5 technologické linky IS SMD. Z ní se tvoří tiskové soubory s kompletním obsahem mapového listu ve formátu PDF v barvách CMYK a rastrové soubory mapového pole ve formátu TIFF v barevném prostoru RGB, s barevnou hloubku 24 bit, rozlišením 508 dpi a kompresí LZW. Dále se z kartografické databáze exportují data pro vektorové formáty ZTM 5/S-JTSK – SHP a DGN8, které umožňují určitou míru editace v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 5, což v případě rastrového souboru TIFF a vektorových dat je segment o velikosti 2,5x2 km, se stranami rovnoběžnými se souřadnicovými osami S-JTSK. Umístění segmentů v souřadnicovém systému zajišťují v případě rastrového formátu textové soubory (TFW) a to pro zobrazení S-JTSK / Krovak EN. Tiskový soubor PDF navíc obsahuje souřadnicové sítě (kilometrová síť S-JTSK, zeměpisná a kilometrová síť ETRS89/TMzn), mapový rám s rámovými údaji (např. směrové údaje vybraných komunikací, názvy spůlných sídel, popis sousedících států, souřadnice) a mimorámové údaje (např. vysvětlivky, tirážní údaje, grafické číselné a sklonové měřítko, grafická vyjádření přehledu správních a katastrálních hranic a hranic chráněných území). Dále je rozšířen prostor mapového pole o přesahový pruh o velikosti 100 metrů ve směru na východ a na západ a 50 metrů ve směru na sever a na jih. ZTM 5/S-JTSK obsahuje polohopis, výškopis a popis. Předmětem polohopisu jsou sídla a jednotlivé objekty, komunikace, vodstvo, hranice správních jednotek a katastrálních území, hranice chráněných území, body polohového bodového pole, porost a povrch půdy. Předmětem výškopisu je terénní reliéf zobrazený vrstevnicemi a terénními stupni. Popis mapy sestává z druhového označení objektů, standardizovaného geografického názvosloví (včetně názvů ulic), kót vrstevnic, výškových kót a čísel popisných. Znázorněny jsou pouze předměty obsahu mapy vyskytující se na území České republiky. Nezbytná generalizace a posuny jednotlivých objektů jsou využívány velice omezeně. Mapa tak poskytuje podrobné informace o vymezeném území s vysokou polohovou přesností a se zachováním tvaru i rozměru zobrazených plošných topografických objektů jako ve zdrojových databázích.