Vymezení ploch definovaných jako tzv. brownfields. Brownfields jsou definované jako "plochy uvnitř urbanizovaného území, které ztratily svoji původní funkci, jsou úplně, popřípadě zčásti opuštěné nebo minimálně využívané". Může se jednat o průmyslové, zemědělské, vojenské areály, drážní pozemky a také o areály veřejné vybavenosti (např. zařízení zdravotnictví, sportu aj.). Fyzicky a ekonomicky negativně ovlivňují své okolí a v důsledku své původní činnosti jsou pravděpodobně kontaminovány nebo jinak zdevastovány, což snižuje jejich atraktivitu pro budoucí využití." Více informací lze nalézt v dokumentu Vymezení lokalit brownfields v zastavěném území města Brna z roku 2014. Součastí dat je původní a doporučené využití plochy, kategorie brownfield a další informace. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Brownfields - rozvojové lokality. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
English description follows. Bodová vrstva všech dotací za posledních 5 let, které proudili do neziskového sektoru v České republice. Data pokrývají 4 zdroje financí - dotace EU, veřejné sbírky, veřejné zakázky a dotace z rozpočtu. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84 a jsou aktualizována 1x ročně. Zdrojem dat je Centrum pro výzkum neziskového sektoru Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vizualizace dat najdete také na webu mapaneziskovek.czThe point layer of all subsidies for the last 5 years that flowed into the non-profit sector in the Czech Republic. The data covers 4 sources of financing - EU subsidies, public collections, public donations/collections and budget subsidies. The data is in the GCS WGS84 coordinate system and is updated once a year. The source of data is the Center for Non-Profit Sector Research of the Faculty of Economics and Administration of Masaryk University in Brno. You can also find data visualization on the mapaneziskovek.cz.
Přehled deseti největších dodavatelů ICT v roce 2014 a přehled čerpání finančních prostředků na ICT v letech 2005 - 2014 včetně plánu na rok 2015 za resorty MF, MO, MMR, MŽP, MSp a MD.
Městská památková rezervace Brno (MPR Brno) byla vyhlášena vládním nařízením v roce 1989 (nařízení vlády č. 54/1989 Sb., o prohlášení území historických jader měst Kolína, Plzně, Brna, Lipníku nad Bečvou a Příboru za památkové rezervace ze dne 19. 4. 1989). MPR Brno má rozlohu 158,6 ha a zahrnuje historické jádro s navazujícím areálem hradu Špilberk, středověkou ulicí Pekařská, areál kláštera na Mendlově náměstí a část novodobé čtvrti Veveří. Nachází se zde téměř polovina všech evidovaných nemovitých kulturních památek v Brně a čtyři nemovité národní kulturní památky. (Pro toto území byl v roce 1999 schválen regulační plán, jehož závazné části stanovuje obecně závazná vyhláška Statutárního města Brna č. 28/2006.) Ochranné pásmo Městské památkové rezervace Brno (OP MPR Brno) bylo vyhlášeno rozhodnutím Odboru kultury NVmB v roce 1990 (rozhodnutí Odboru kultury NVmB č. 402/90/sev dne 6. 4. 1990). Jedná se o rozsáhlé území města navazující na MPR Brno, které si zasluhuje usměrňování dalšího rozvoje. Jeho hranice vede přibližně po tzv. Velkém městském okruhu, na severu zahrnuje i oblast Králova Pole, rozlohu má 2 838 ha. Zdrojem dat jsou územně analytické podklady, do kterých data předává Národní památkový ústav. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
English description below. Mapa partnerských míst, ve kterých si objednávku odnesete ve znovupoužitelných obalech. Jedná se jak o jídlo, tak o pití. Data jsou aktualizována denně. Souřadnicový systém: GCS WGS-84. A map of partner locations where you can take your order away in reusable packaging. This is both food and drink. The data is updated daily. Coordinate system GCS WGS-84.
Číselné přílohy zákona č. 345/2014 a 345/2015 Sb. o státním rozpočtu České republiky na rok 2015, respektive na rok 2016
Údaje v národní měně (v mil. Kč) se poskytují za centrální vládu (státní rozpočet včetně operací Národního fondu a zdrojů z privatizace, mimorozpočtové fondy a fondy sociálního zabezpečení – veřejné zdravotní pojištění) a místní vlády. Zveřejňované položky zahrnují: příjmové a výdajové peněžní toky z provozní činnosti a peněžní toky z investic do nefinančních aktiv veřejných rozpočtů, peněžní toky z financování a peněžní schodek/přebytek pro každou úroveň veřejných rozpočtů; dále dluh v členění na domácí a zahraniční a podle dluhových nástrojů. Údaje za centrální vládu i veřejné rozpočty jsou konsolidované. Údaje jsou vykazovány na bázi peněžních toků vyjma zdravotních pojišťoven a zaniklého Pozemkového fondu ČR (do konce r. 2012), u nichž jsou data transformována z akruální báze na "cash" bázi. Údaje za složky centrální vlády a za místní vlády vycházejí z účetních záznamů. Jsou čerpány z účetních výkazů, státního závěrečného účtu ČR a ročních zpráv mimorozpočtových fondů a zdravotních pojišťoven. Fiskální rok se shoduje s kalendářním rokem. Pojmy, definice a klasifikace jsou shodné s metodikou Mezinárodního měnového fondu ("Government Finance Statistics Manual 2001").