Vymezení ploch definovaných jako tzv. brownfields. Brownfields jsou definované jako "plochy uvnitř urbanizovaného území, které ztratily svoji původní funkci, jsou úplně, popřípadě zčásti opuštěné nebo minimálně využívané". Může se jednat o průmyslové, zemědělské, vojenské areály, drážní pozemky a také o areály veřejné vybavenosti (např. zařízení zdravotnictví, sportu aj.). Fyzicky a ekonomicky negativně ovlivňují své okolí a v důsledku své původní činnosti jsou pravděpodobně kontaminovány nebo jinak zdevastovány, což snižuje jejich atraktivitu pro budoucí využití." Více informací lze nalézt v dokumentu Vymezení lokalit brownfields v zastavěném území města Brna z roku 2014. Součastí dat je původní a doporučené využití plochy, kategorie brownfield a další informace. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Brownfields - rozvojové lokality. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebníchpozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 23 vyhlášky Ministerstva financí č. 279/1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebních pozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 3 až 5 vyhlášky Ministerstva financí č. 441/2013 Sb., k provedení zákona o oceňování majetku (oceňovací vyhláška), ve znění pozdějších předpisů.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebních pozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 23 vyhlášky Ministerstva financí č. 279/1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Mapový podklad
Mapový podklad
Mapový podklad
Městská památková rezervace Brno (MPR Brno) byla vyhlášena vládním nařízením v roce 1989 (nařízení vlády č. 54/1989 Sb., o prohlášení území historických jader měst Kolína, Plzně, Brna, Lipníku nad Bečvou a Příboru za památkové rezervace ze dne 19. 4. 1989). MPR Brno má rozlohu 158,6 ha a zahrnuje historické jádro s navazujícím areálem hradu Špilberk, středověkou ulicí Pekařská, areál kláštera na Mendlově náměstí a část novodobé čtvrti Veveří. Nachází se zde téměř polovina všech evidovaných nemovitých kulturních památek v Brně a čtyři nemovité národní kulturní památky. (Pro toto území byl v roce 1999 schválen regulační plán, jehož závazné části stanovuje obecně závazná vyhláška Statutárního města Brna č. 28/2006.) Ochranné pásmo Městské památkové rezervace Brno (OP MPR Brno) bylo vyhlášeno rozhodnutím Odboru kultury NVmB v roce 1990 (rozhodnutí Odboru kultury NVmB č. 402/90/sev dne 6. 4. 1990). Jedná se o rozsáhlé území města navazující na MPR Brno, které si zasluhuje usměrňování dalšího rozvoje. Jeho hranice vede přibližně po tzv. Velkém městském okruhu, na severu zahrnuje i oblast Králova Pole, rozlohu má 2 838 ha. Zdrojem dat jsou územně analytické podklady, do kterých data předává Národní památkový ústav. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.