Sada otevřených dat zábavních center v Libereckém kraji zahrnující sportoviště, vzdělávací a zábavní centra. Za zábavní centra se zde považují velká, tak i malá komerční místa, nabízející různé druhy atrakcí a zábavy. Sada obsahuje jejich název, adresy, zatřídění, popis, souřadnice, webové stránky, turistickou oblast atd.
Datová sada s prostorovou lokalizací zábavních center na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o. prostřednictvím Turistického portálu Královéhradeckého kraje.
Záchytná parkoviště P+R
Seznam zájmových a dalších vzdělávacích zařízení, tj. domy dětí a mládeže (DDM), školní družiny (ŠD), školní kluby (ŠK) a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, a jejich bodová lokalizace dle adresního místa. Seznam obsahuje všechna místa, na kterých je dané zařízení provozováno. Datová sada obsahuje rovněž popisné informace a základní údaje k danému zařízení.
Datová sada obsahuje přehled zájmových sdružení právnických osob registrovaných na území Karlovarského kraje, v nichž jsou členy také obce (neobsahuje zájmová sdružení právnických osob, které jsou založeny pouze právnickými osobami bez účasti obcí). Datová sada uvádí kromě specifikace umístění sdružení, rovněž údaje typu název, kontaktní údaje, webové stránky, vznik sdružení a členové sdružení.Poskytovatelem dat je Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p.o.
Vrstva vymezující veřejné prostory ve městě Jihlava, kde je zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti dle vyhlášky 6/2016
Zákaz stání v rámci ZPS (např. vjezdy, boxy pro popelnice,...)
Prostorově vymezené oblasti se zákazem žebrání ve veřejných prostorech města Jihlavy
Seznam základních škol (ZŠ) a jejich bodová lokalizace dle adresního místa. Seznam obsahuje všechna místa, na kterých je daná ZŠ provozována. Datová sada obsahuje rovněž popisné informace a základní údaje k danému zařízení.
Sídla základních škol, u kterých je zřizovatelem město Brno - dle seznamu Odboru školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT). Seznam neobsahuje církevní a soukromé školy. Součástí dat je kód školy dle Katalogu mateřských škol, základních škol a školních jídelen, název školy a adresa. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Spádovost základních škol a na webu Zápis žáků do základních škol ve městě Brně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Adresy přiřazené dle spádovosti k jednotlivým základním školám. Data obsahují všechny brněnské adresní body s kódem škol pro přiřazení ke spádovým základním školám. Data byla vytvořena dle přílohy platné vyhlášky o spádovosti základních škol. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Spádovost základních škol a na webu Zápis žáků do základních škol ve městě Brně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Podle ustanovení § 10 vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů, krajský úřad ve spolupráci se zřizovateli a obecními úřady obcí s rozšířenou působností určuje školy, které poskytují bezplatnou jazykovou přípravu žáků cizinců. Jedná se o základní školy tvořené třídami prvního a druhého stupně, kde podíl žáků cizinců z celkového počtu žáků činil k 31. březnu předcházejícího školního roku alespoň 5 %. To neplatí pro školy zařazené na seznam škol určených na vlastní žádost, kdy podmínky zařazení stanoví § 10 odst. 5 dané vyhlášky.
Důvod zařazení základní školy na seznam je označený číslem odstavce uvedeného § 10 vyhlášky č. 48/2005 Sb. a slovním popisem.
Seznam základních uměleckých škol (ZUŠ) a jejich bodová lokalizace dle adresního místa. Seznam obsahuje všechna místa, na kterých je daná ZUŠ provozována. Datová sada obsahuje rovněž popisné informace a základní údaje k danému zařízení.
Datová sada s prostorovou lokalizací základních uměleckých škol na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.
Datová sada základních uměleckých škol v Libereckém kraji, včetně jejich poboček. Sada obsahuje jejich adresy, ičo, typ pobočky, souřadnice a webové stránky.
Datová sada obsahuje informace typu délka, druh a forma vzdělávání, záměr počtu přijímaných uchazečů, dále rovněž kontaktní údaje na školu - telefonní kontakt, e-mailový kontakt a webové stránky školy.
Datová sada obsahuje informace o škole, oboru a počtu přijímaných uchazečů školami v Karlovarském kraji (střední školy, Gymnázia a vyšší odborné školy). Poskytovatelem dat je Krajský úřad Karlovarského kraje.
Datová sada s prostorovou lokalizací zámků na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o. prostřednictvím Turistického portálu Královéhradeckého kraje.
Datová sada obsahuje kromě specifikace umístění a adresy rovněž webové stránky, kontaktní e-mail a telefonní kontakt, pokud jsou k dispozici.
Sada otevřených dat zámků v Libereckém kraji. Jedná se o zámky, které jsou za normálních podmínek zpřístupněné veřejnosti. Sada obsahuje jejich název, adresy, zatřídění, popis, souřadnice, webové stránky, turistickou oblast atd. Zdrojem je datový sklad cestovního ruchu krajského úřadu Libereckého kraje.
Datová sada obsahuje data záplavových území včetně menších přítoků při úrovni povodně Q5, Q20, Q100 a vymezení aktivní zóny záplavového území města Brna. Podle Zákona o vodách (vodní zákon) č. 254/2001 Sb. § 66 odst. jsou záplavová území administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně zaplavena vodou. Rozsah záplavového území stanovuje vodoprávní úřad na základě hydrotechnických výpočtů správce dotčeného vodního toku. V zastavěných územích, zastavitelných plochách a dalších územích vymezí vodoprávní úřad na návrh správce vodního toku aktivní zónu záplavového území podle nebezpečnosti povodňových průtoků. Záplavová území a jejich aktivní zóny stanovuje vodoprávní úřad opatřením obecné povahy. Způsob a rozsah zpracovávání návrhu a stanovování záplavových území je upraven vyhláškou MŽP č.79/2018 Sb., o způsobu a rozsahu zpracování návrhu a stanovování záplavových území a jejich dokumentace, v platném znění. Záplavová území se stanovují hydraulickým výpočtem nejvyšších hladin vody pro průtoky s různou dobou opakování. Aktivní zóna záplavového území se stanovuje podle nebezpečnosti povodňového průtoku na základě zpracování map povodňového ohrožení. Povodňovým ohrožením se přitom rozumí vyhodnocení intenzity povodně na základě hydraulického výpočtu definované hloubkou a rychlostí proudění vody při povodních s různou dobou opakování. Při reálné povodňové situaci existuje mnoho ovlivňujících faktorů, které mohou způsobit odlišnost skutečného rozlivu od stanoveného záplavového území. Jedná se například o hromadění splavenin na průtokově nevhodných objektech, délka trvání a objem povodňové vlny, intenzita a doba trvání srážky a její plošný rozsah, nasycenost povodí a vsakovací schopnost půdy, stav vegetace, střet povodňových průtoků na soutoku vodních toků, porušení koryt vodních toků nebo staveb v inundaci, zvláštní povodně způsobené porušením vodních děl, ledové jevy apod. Záplavové území zahrnuje pouze rozliv z uvedeného vodního toku, nezohledňuje rozliv způsobený povrchovým odtokem při intenzivní srážkové činnosti, výronem vody z kanalizační sítě nebo zaplavení spodní vodou v důsledku stoupání hladiny podzemních vod. Data povodní Q5, Q20, Q100 a aktivní zóny jsou zobrazeny v aplikaci Voda v Brně. Bližší informace o záplavových územích jsou k dispozici na stránkách „Povodňový plán České republiky“ včetně grafického znázornění v mapové podobě. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada obsahuje data záplavových území včetně menších přítoků při úrovni povodně Q5, Q20, Q100 a vymezení aktivní zóny záplavového území města Brna. Podle Zákona o vodách (vodní zákon) č. 254/2001 Sb. § 66 odst. jsou záplavová území administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně zaplavena vodou. Rozsah záplavového území stanovuje vodoprávní úřad na základě hydrotechnických výpočtů správce dotčeného vodního toku. V zastavěných územích, zastavitelných plochách a dalších územích vymezí vodoprávní úřad na návrh správce vodního toku aktivní zónu záplavového území podle nebezpečnosti povodňových průtoků. Záplavová území a jejich aktivní zóny stanovuje vodoprávní úřad opatřením obecné povahy. Způsob a rozsah zpracovávání návrhu a stanovování záplavových území je upraven vyhláškou MŽP č.79/2018 Sb., o způsobu a rozsahu zpracování návrhu a stanovování záplavových území a jejich dokumentace, v platném znění. Záplavová území se stanovují hydraulickým výpočtem nejvyšších hladin vody pro průtoky s různou dobou opakování. Aktivní zóna záplavového území se stanovuje podle nebezpečnosti povodňového průtoku na základě zpracování map povodňového ohrožení. Povodňovým ohrožením se přitom rozumí vyhodnocení intenzity povodně na základě hydraulického výpočtu definované hloubkou a rychlostí proudění vody při povodních s různou dobou opakování. Při reálné povodňové situaci existuje mnoho ovlivňujících faktorů, které mohou způsobit odlišnost skutečného rozlivu od stanoveného záplavového území. Jedná se například o hromadění splavenin na průtokově nevhodných objektech, délka trvání a objem povodňové vlny, intenzita a doba trvání srážky a její plošný rozsah, nasycenost povodí a vsakovací schopnost půdy, stav vegetace, střet povodňových průtoků na soutoku vodních toků, porušení koryt vodních toků nebo staveb v inundaci, zvláštní povodně způsobené porušením vodních děl, ledové jevy apod. Záplavové území zahrnuje pouze rozliv z uvedeného vodního toku, nezohledňuje rozliv způsobený povrchovým odtokem při intenzivní srážkové činnosti, výronem vody z kanalizační sítě nebo zaplavení spodní vodou v důsledku stoupání hladiny podzemních vod. Data povodní Q5, Q20, Q100 a aktivní zóny jsou zobrazeny v aplikaci Voda v Brně. Bližší informace o záplavových územích jsou k dispozici na stránkách „Povodňový plán České republiky“ včetně grafického znázornění v mapové podobě. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada obsahuje data záplavových území včetně menších přítoků při úrovni povodně Q5, Q20, Q100 a vymezení aktivní zóny záplavového území města Brna. Podle Zákona o vodách (vodní zákon) č. 254/2001 Sb. § 66 odst. jsou záplavová území administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně zaplavena vodou. Rozsah záplavového území stanovuje vodoprávní úřad na základě hydrotechnických výpočtů správce dotčeného vodního toku. V zastavěných územích, zastavitelných plochách a dalších územích vymezí vodoprávní úřad na návrh správce vodního toku aktivní zónu záplavového území podle nebezpečnosti povodňových průtoků. Záplavová území a jejich aktivní zóny stanovuje vodoprávní úřad opatřením obecné povahy. Způsob a rozsah zpracovávání návrhu a stanovování záplavových území je upraven vyhláškou MŽP č.79/2018 Sb., o způsobu a rozsahu zpracování návrhu a stanovování záplavových území a jejich dokumentace, v platném znění. Záplavová území se stanovují hydraulickým výpočtem nejvyšších hladin vody pro průtoky s různou dobou opakování. Aktivní zóna záplavového území se stanovuje podle nebezpečnosti povodňového průtoku na základě zpracování map povodňového ohrožení. Povodňovým ohrožením se přitom rozumí vyhodnocení intenzity povodně na základě hydraulického výpočtu definované hloubkou a rychlostí proudění vody při povodních s různou dobou opakování. Při reálné povodňové situaci existuje mnoho ovlivňujících faktorů, které mohou způsobit odlišnost skutečného rozlivu od stanoveného záplavového území. Jedná se například o hromadění splavenin na průtokově nevhodných objektech, délka trvání a objem povodňové vlny, intenzita a doba trvání srážky a její plošný rozsah, nasycenost povodí a vsakovací schopnost půdy, stav vegetace, střet povodňových průtoků na soutoku vodních toků, porušení koryt vodních toků nebo staveb v inundaci, zvláštní povodně způsobené porušením vodních děl, ledové jevy apod. Záplavové území zahrnuje pouze rozliv z uvedeného vodního toku, nezohledňuje rozliv způsobený povrchovým odtokem při intenzivní srážkové činnosti, výronem vody z kanalizační sítě nebo zaplavení spodní vodou v důsledku stoupání hladiny podzemních vod. Data povodní Q5, Q20, Q100 a aktivní zóny jsou zobrazeny v aplikaci Voda v Brně. Bližší informace o záplavových územích jsou k dispozici na stránkách „Povodňový plán České republiky“ včetně grafického znázornění v mapové podobě. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Kategorizace záplavových území - drobné vodní toky ( kategorie - aktivní zóna, záplava pro průtok Q100 )
Záplavová čára pro průtok 4020m3/s (cca Q100) pod soutokem. (Operační mapy rozlivu Vltavy a Berounky na území hlavního města Prahy pro různé povodňové průtoky 2009)