Hranice hřbitovů vytvořené přibližně nad podkladem digitální katastrální mapy (DKM). Data jsou zobrazena v aplikaci Brněnské hřbitovy. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Hranice skupin hrobů na brněnských hřbitovech. Vytvořeno nad ortofotem a databází hrobových míst. Data jsou zobrazena v aplikaci Brněnské hřbitovy. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Hranice 29 městských částí statutárního města Brna a jejich názvy. Data byla vytvořena s využitím dat RÚIAN od Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), která je možné užívat a šířit pouze za splnění podmínek ČÚZK. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Hranice statutárního města Brna. Data byla vytvořena s využitím dat RÚIAN od Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), která je možné užívat a šířit pouze za splnění podmínek ČÚZK. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Vrstva obsahuje zakreslení hranic hrobových míst. Vytvořeny byly na základě terénního šetření a digitalizace nad ortofotem. Data jsou zobrazena mj. v aplikaci Brněnské hřbitovy. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Veřejná místa v Brně, kde je nainstalována indukční smyčka (tj. zařízení zesilující zvuk nedoslýchavým občanům se sluchadly) nebo je k dispozici personál, který ovládá znakový jazyk. Součástí dat jsou základní údaje (název objektu, příp. stručný popis), kontaktní údaje na objekty (adresa, telefon, webové stránky), příp. upřesnění polohy indukční smyčky. Data jsou zobrazena v aplikaci Mapa přístupnosti - sluchově postižení. Prostřednictvím této aplikace je možné upozorňovat na chyby v datech a navrhovat přidání dalších míst s indukční smyčkou nebo se znakujícím personálem. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Katastr nemovitostí (KN) tvoří vybrané části Souboru popisných informací (SPI) a Souboru grafických informací (SGI) automatizovaného informačního systému Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ISKN) vyjádřené ve formě digitální katastrální mapy (DKM) a databázových informací. Předmětem zobrazení souboru katastrálního stavu je polohopis a popis. Polohopis obsahuje hranice parcel, kultur a druhů pozemků a jejich vnitřní členění tak, jak je zachyceno v katastru nemovitostí. Popis obsahuje čísla parcel a další doplňující informace převzaté z katastru nemovitostí. DKM (SGI i SPI) spravuje a v aktuálním stavu udržuje Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj (KÚ JMK). Tento úřad předává aktuální informace ke zpracování pro potřeby SMB v pravidelných, smluvně dohodnutých intervalech – vždy k prvnímu každého měsíce. Přesnost DKM na území města Brna je odvozena dle původu katastrální mapy a je charakterizována třídou přesnosti a charakteristikami kvality podrobných bodů. Je doložena rozborem a soustavou kontrolně měřených prvků v rámci obnovy SGI. Za správnost údajů o přesnosti DKM odpovídá její správce ČÚZK. Součástí dat jsou i hranice katastrálních území a názvy těchto území, která jsou k dispozici ke stažení jako open data. Tato data byla vytvořena s využitím dat RÚIAN od Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), proto je možné užívat a šířit pouze za splnění podmínek ČÚZK. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada obsahuje nádoby na separovaný odpad rozdělené podle jednotlivých komodit (papír, plasty a nápojové kartony, sklo barevné, sklo bílé, textil a biologický odpad), včetně informací o jejich vývozu. Data jsou součástí pasportu odpadového hospodářství. Data obsahují identifikátor (atribut "stanoviste_ogc_fid"), přes který lze data propojit se stanovišti, na kterých se kontejnery nacházejí. K jednomu stanovišti může být přiřazeno více kontejnerů na separovaný odpad. Reálně jsou kontejnery umístěny buď těsně vedle sebe nebo např. podél ulice i s několika metrovými rozestupy - přestože jsou stanoviště vedena jako bod. Správu mapy nádob na tříděný odpad zajišťuje OŽP MMB ve spolupráci se svozovou společností SAKO Brno, a.s. Data jsou zobrazena ve veřejné mapové aplikaci Mapa nádob na tříděný odpad a v interní aplikaci Mapa odpadového hospodářství . Součástí těchto aplikací je také vrstva Docházkové vzdálenosti, která vzniká automaticky vytvořením obalové zóny nad jednotlivými kontejnery na separovaný odpad. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat bodové znázornění hřišť, dětských hřišť, herních prvků dětských hřišť, výsledkových tabulí, sportovního vybavení apod. Součástí dat mohou být fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla sesbírána terénním mapováním (převážně v letech 2015-2017) nebo byla převzata z pasportu zeleně. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat kašny a vodotrysky, pítka, závlahy, hydranty apod. Součástí dat mohou být fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat zahrazovací sloupky, zábradlí, závory apod. Součástí dat může být technický stav a fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat stojany a boxy na kola, nájezdové rampy pro hendikepované, ukazatele (měřiče) rychlosti, parkomaty, dopravní kamery, dopravní značky apod. Součástí dat mohou být fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat telefonní budky, poštovní schránky, nádoby na zimní posyp, kamery, monitorovací zařízení, mobilní WC, psí pisoáry, výuková zařízení, stožáry, sloupy, vlajkové nosiče, ozvučovací systémy, mříže ke stromům, slavnostní LED osvětlení, reklamní tabule, plakátovací plochy, drobné umělecké objekty apod. Součástí dat mohou být fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat orientační cedule, zastávkové označníky, informační a zákazové tabule, pamětní desky, turistické rozcestníky KČT apod. Součástí dat mohou být fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním. Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Mobiliář může obsahovat přístřešky, lavičky a sedátka, stoly, posezení, sušáky na prádlo, klepadla na koberce, drobné stavby, ohniště nebo gril apod. Součástí dat může být použitý materiál, technický stav a fotografie. Data vznikla na základě potřeb úřadů městských částí vést si a udržovat přehled o městském mobiliáři. Data byla převzata z pasportu zeleně a v některých případech doplněna terénním mapováním (ve většině městských částí byly podrobně zmapovány především lavičky). Naplnění a údržba dat je v kompetenci jednotlivých úřadů městských částí a liší se tedy v rozsahu mapovaných prvků, míře podrobnosti a způsobu aktualizace. Některé městské části nejsou zmapovány vůbec. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Památné stromy a jejich ochranná pásma na území statutárního města Brna. Součástí dat je název památného stromu, důvod ochrany, číslo dle Ústředního seznamu ochrany přírody (ÚSOP), obvod kmene a poloměr ochranného pásma. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Městská zeleň. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Památné stromy a jejich ochranná pásma na území statutárního města Brna. Součástí dat je název památného stromu, důvod ochrany, číslo dle Ústředního seznamu ochrany přírody (ÚSOP), obvod kmene a poloměr ochranného pásma. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Městská zeleň. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Parcely dle vlastnických vztahů jsou majetkové selekce grafických, vektorových dat dle požadavků Majetkového odboru a Odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna z dat ISKN. Jsou to prakticky parcelní polygony s vizualizací k příslušné majetkové kategorii. Fyzickou přípravu/aktualizaci dat provádí T-MAPY spol. s r.o. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Mapa majetku města. Součástí datové sady jsou parcely ve výlučném vlastnictví města Brna, která jsou k dispozici ke stažení formou open dat. Pozor! Dodatečně generované formáty na data.brno.cz - CSV, Shapefile, File Geodatabase, KML a GeoJSON v souřadnicovém systému WGS jsou dočasně chybové. Pro stažení použijte prosím dodatečně generované formáty, které najdete v dolní části panelu pro stažení dat. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Zobrazení aktuálních pasportních dat BKOM (každodenní aktualizace) od roku 2019. Tato sada je součástí interního pasportního systému iSitInfo (interní systém) společnosti Brněnské komunikace, a.s. (dále zkráceně BKOM). Data ze systému BKOM poskytuje MMB v plném rozsahu a od května 2019 jsou vybraná data v aktuálních denních exportech předávaná přes FTP BKOM. V současných aplikacích zobrazujeme sadu dopravního značení a uličních úseků. Tato sada obsahuje pasportní sadu UCHO (také zkr. UCH), který vymezuje plochy chodníků s typem a správcem údržby. Datový popis sady je v příloze (není však úplný, čekáme na update od BKOM). Ostrá data k nahlédnutí včetně číselníků lze interně poskytnout. Tato sada zatím není zobrazena mapových aplikacích GISMB, ale v blízké budoucnosti bude součástí pasportu komunikací. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Zobrazení aktuálních pasportních dat BKOM (každodenní aktualizace) od roku 2019. Tato sada je součástí pasportního systému iSitInfo (veřejný i interní systém) společnosti Brněnské komunikace, a.s. (dále zkráceně BKOM). Data ze systému BKOM poskytuje MMB v plném rozsahu a od května 2019 jsou vybraná data v aktuálních denních exportech předávaná přes FTP BKOM. V současných aplikacích zobrazujeme sadu dopravního značení a uličních úseků. Tato sada obsahuje pasportní sadu LINSTS (zkr. LS). Polohová přesnost uličního grafu vychází z definované osy komunikace, která se v porovnání se Streetnet CEDA liší pravidly generování napojování na navazující úseky. Datový popis sady je v příloze. Ostrá data k nahlédnutí včetně číselníků lze interně poskytnout. Data lze prohlížet ve zmíněné veřejné verzi pasportu BKOM. Data jsou využívána jako referenční geometrie k zakreslování prvků vztahující se k zastoupení ulic (např. k zakreslování cykloopatření, definování údržby) a zjištění třídy a typu komunikace. Tato sada je zobrazena v interních mapových aplikacích LOW-CARB, Mapa dopravy a Cyklistická opatření (interní i veřejná). Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Evidence významných osobností pohřbených na hřbitovech města Brna. V současné době je zpracováván areál Ústředního hřbitova města Brna, postupně budou doplněny další brněnské hřbitovy. Data jsou součástí mapové aplikace Průvodce po hřbitovech, která umožňuje zájemcům podrobně se orientovat v areálu Ústředního hřbitova a seznamovat se s příběhy a osudy zajímavých historických osobností. Data aplikace byla vytvořena ve spolupráci pracovníků Muzea města Brna a kolektivu autorů Internetové encyklopedie dějin Brna. Data je možné upřesnit nebo doplnit ve spolupráci s autory přes email vachut@spilberk.cz. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Vrstva povodňového ohrožení byla získána od Povodí Moravy, s. p. Hodnoty povodňového ohrožení vychází z rychlosti proudění a hloubky vody, pomocí nichž se určuje intenzita povodně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Vrstva povodňového rizika byla získána od Povodí Moravy, s. p. Povodňové riziko je stanoveno pomocí matice rizika s využitím povodňového ohrožení a informací o zranitelnosti území. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Sběrná střediska odpadů na území statutárního města Brna. Data jsou ve správě organizace SAKO a.s. a mapové aplikace GISMB na ně pouze odkazují. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Sídla mateřských škol, u kterých je zřizovatelem město Brno - dle seznamu Odboru školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT). Součástí dat je kód školy dle Katalogu mateřských škol, základních škol a školních jídelen, název mateřské školy a adresa. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Spádovost mateřských škol a na webu Zápis do mateřských škol ve městě Brně. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.