Program je určen na podporu přípravy projektové žádosti naplňující RIS3 strategii. Využít jej mohou veřejnoprávní i soukromoprávní právnické osoby či fyzické osoby podnikající, které prokáží působnost na území Libereckého kraje (vyjma příspěvkových organizací zřízených krajem).
Vymezení ploch definovaných jako tzv. brownfields. Brownfields jsou definované jako "plochy uvnitř urbanizovaného území, které ztratily svoji původní funkci, jsou úplně, popřípadě zčásti opuštěné nebo minimálně využívané". Může se jednat o průmyslové, zemědělské, vojenské areály, drážní pozemky a také o areály veřejné vybavenosti (např. zařízení zdravotnictví, sportu aj.). Fyzicky a ekonomicky negativně ovlivňují své okolí a v důsledku své původní činnosti jsou pravděpodobně kontaminovány nebo jinak zdevastovány, což snižuje jejich atraktivitu pro budoucí využití." Více informací lze nalézt v dokumentu Vymezení lokalit brownfields v zastavěném území města Brna z roku 2014. Součastí dat je původní a doporučené využití plochy, kategorie brownfield a další informace. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Brownfields - rozvojové lokality. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebníchpozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 23 vyhlášky Ministerstva financí č. 279/1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebních pozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 3 až 5 vyhlášky Ministerstva financí č. 441/2013 Sb., k provedení zákona o oceňování majetku (oceňovací vyhláška), ve znění pozdějších předpisů.
Cenová mapa je určena pro vyhledávání cenových pásem ve všech katastrálních územích města Ostravy. V cenové mapě je v graficky vymezených skupinách parcel obdobných stavebních pozemků vyznačeno číslo, které vyjadřuje cenu v Kč/m². Stavební pozemky, jejichž část je začleněna do skupiny parcel neoceněných nebo ve skupině parcel s jinou cenou se ocení podle příslušného ustanovení § 23 vyhlášky Ministerstva financí č. 279/1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
English description below Dataset obsahuje údaje o objektech, které spadají do kategorie cirkulární ekonomiky, tzn. bezobalové obchody, re-use centra, sdílené služby apod. Data jsou updatovaná 1x měsíčně. Souřadnicový systém: GCS WGS84. Datasets includes information about objects which belongs to the circular economy, eg. shared services, re-use centers, etc. App is updated once a month. Coordinates system: GCS WGS84
Identifikační údaje dobývacích prostorů (poloha, rozloha, organizace oprávněná k dobývání, působnost OBÚ apod.)
English description follows. Bodová vrstva všech dotací za posledních 5 let, které proudili do neziskového sektoru v České republice. Data pokrývají 4 zdroje financí - dotace EU, veřejné sbírky, veřejné zakázky a dotace z rozpočtu. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84 a jsou aktualizována 1x ročně. Zdrojem dat je Centrum pro výzkum neziskového sektoru Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vizualizace dat najdete také na webu mapaneziskovek.czThe point layer of all subsidies for the last 5 years that flowed into the non-profit sector in the Czech Republic. The data covers 4 sources of financing - EU subsidies, public collections, public donations/collections and budget subsidies. The data is in the GCS WGS84 coordinate system and is updated once a year. The source of data is the Center for Non-Profit Sector Research of the Faculty of Economics and Administration of Masaryk University in Brno. You can also find data visualization on the mapaneziskovek.cz.
English description below. Bodová vrstva firem se sídlem v Brně, které mají 5 a více zaměstnanců. Jedná se o aktuální data které pocházejí z databáze D&B Hoovers a jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84. Data jsou aktualizována 2x ročně, vždy v lednu a červenci.Point layer of all companies based in Brno with 5 or more employees. Coordinate system - GCS WGS84. The data is updated 2 times a year, always in January and July.
Identifikační údaje hlavních důlních děl (název, druh, označení projevu, ukončení provozu apod.)
Mapový podklad
Mapový podklad
Mapový podklad
Otevřená datová sada obsahuje seznam platných chráněných ložiskových území (CHLÚ) stanovených podle § 16-19 zákona 44/1988 Sb. (horní zákon) na území České republiky. Smyslem je ochrana výhradních ložisek nerostných surovin, které je nutno respektovat zvláště při zpracování územně plánovací dokumentace.
ČGS poskytuje údaje o CHLÚ orgánům veřejné moci a orgánům územního plánování pro zpracování územně analytických podkladů podle platného stavebního zákona. Dále se tyto údaje používají při zpracování komplexních informací o území.
Datová sada s prostorovou lokalizací inovačních infrastruktur. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Datová sada s prostorovou lokalizací inovativních firem na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Vysvětlivky k datové sadě jsou k dispozici zde
Otevřená datová sada obsahuje údaje o jednotlivých opuštěných úložných místech těžebních odpadů v České republice. Datová sada zahrnuje i tzv. riziková opuštěná úložná místa, představující závažné riziko pro životní prostředí a lidské zdraví. Povinnost evidence těchto objektů vychází z § 17 zákona č. 157/2009 Sb., o nakládání s těžebním odpadem.
Ministerstvo životního prostředí pověřilo ČGS zjišťováním uzavřených a opuštěných úložných míst představujících závažné riziko pro životní prostředí a lidské zdraví a vedením Registru těchto úložných míst.
Datová sada s prostorovou lokalizací investičních pobídek na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Datová sada s prostorovou lokalizací klastrů v evidenci Národní klastrové asociace. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Otevřená datová sada obsahuje základní údaje o všech výhradních ložiskách a schválených prognózních zdrojích na území České republiky. Ministerstvo životního prostředí vydává osvědčení o výhradním ložisku, zjistí-li se vyhrazený nerost v množství a jakosti, které umožňují důvodně očekávat jeho nahromadění.
Údaje vznikají v souladu s ustanoveními zákona č. 44/1988 Sb., o ochraně a využití nerostného bohatství (horní zákon), ve znění pozdějších předpisů, zejména § 6.
Městská památková rezervace Brno (MPR Brno) byla vyhlášena vládním nařízením v roce 1989 (nařízení vlády č. 54/1989 Sb., o prohlášení území historických jader měst Kolína, Plzně, Brna, Lipníku nad Bečvou a Příboru za památkové rezervace ze dne 19. 4. 1989). MPR Brno má rozlohu 158,6 ha a zahrnuje historické jádro s navazujícím areálem hradu Špilberk, středověkou ulicí Pekařská, areál kláštera na Mendlově náměstí a část novodobé čtvrti Veveří. Nachází se zde téměř polovina všech evidovaných nemovitých kulturních památek v Brně a čtyři nemovité národní kulturní památky. (Pro toto území byl v roce 1999 schválen regulační plán, jehož závazné části stanovuje obecně závazná vyhláška Statutárního města Brna č. 28/2006.) Ochranné pásmo Městské památkové rezervace Brno (OP MPR Brno) bylo vyhlášeno rozhodnutím Odboru kultury NVmB v roce 1990 (rozhodnutí Odboru kultury NVmB č. 402/90/sev dne 6. 4. 1990). Jedná se o rozsáhlé území města navazující na MPR Brno, které si zasluhuje usměrňování dalšího rozvoje. Jeho hranice vede přibližně po tzv. Velkém městském okruhu, na severu zahrnuje i oblast Králova Pole, rozlohu má 2 838 ha. Zdrojem dat jsou územně analytické podklady, do kterých data předává Národní památkový ústav. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada s prostorovou lokalizací oprav silniční infrastruktury v letech 2016 až 2022 vyjádřených bodově. Jedná se o silnice II. a III. třídy, tedy těch, které jsou ve vlastnictví Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a.s.
Datová sada s prostorovou lokalizací oprav silniční infrastruktury od roku 2016 vyjádřených liniově. Jedná se o silnice II. a III. třídy, tedy těch, které jsou ve vlastnictví Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a.s.
Datová sada s prostorovou lokalizací organizací založených nebo zřízených Libereckým krajem.
Datová sada s prostorovou lokalizací plánovaných oprav silniční infrastruktury na rok 2022 vyjádřených bodově. Zdrojem dat je ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a.s.