High Resolution Layers (HRL) jsou rastrová data s prostorovým rozlišením 10 m (resp. 20 m pro změnovou vrstvu), který jsou součástí programu Copernicus pro monitorování území. Produkt Lesy (Forest) obsahuje 3 datové sady: Hustota lesních porostů (Tree Cover Density - TCD), Druh lesa (Dominant Leaf Type - DLT) a Změnovou vrstvu druhu lesa (Dominant Leaf type Change - DLTC). Data jsou vytvářena poloautomatickými postupy nad družicovými snímky každé 3 roky. Technické specifikace dat naleznete zde: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/hrl-forest, informace o programu na http://land.copernicus.eu.
High Resolution Layers jsou vytvářeny jako součást služby evropského programu Copernicus pro monitorování území pravidelně každé 3 roky. Jedná se o výřez vrstvy na území ČR v souřadnicovém systému S-JTSK pro lepší zpřístupnění služby českým uživatelům. Údaje byly vytvořeny s financováním ze strany Evropské unie. Program Copernicus
High Resolution Layers (HRL) jsou rastrová data s prostorovým rozlišením 10 m (resp. 20 m pro změnovou vrstvu) a 100 m, který jsou součástí programu Copernicus pro monitorování území. Produkt obsahuje 2 datové sady: Louky (Grassland) obsahuje vyklasifikovanou vrstvu luk (Grassland Layer – GRA) a Změnovou vrstvu luk (Grassland Change - GRAC). Data jsou vytvářena poloautomatickými postupy nad družicovými snímky každé 3 roky. Technické specifikace dat naleznete zde: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/hrl-grassland-technical-document-prod-2015/view, informace o programu na http://land.copernicus.eu.
High Resolution Layers jsou vytvářeny jako součást služby evropského programu Copernicus pro monitorování území pravidelně každé 3 roky. Jedná se o výřez vrstvy na území ČR v souřadnicovém systému S-JTSK pro lepší zpřístupnění služby českým uživatelům. Údaje byly vytvořeny s financováním ze strany Evropské unie. Program Copernicus.
High Resolution Layers (HRL) jsou rastrová data s prostorovým rozlišením 10 m (resp. 20 pro změnovou vrstvu) a 100 m, který jsou součástí programu Copernicus pro monitorování území. Produkt Nepropustnost povrchu (Imperviousness) obsahuje 3 datové sady: Procento nepropustnosti povrchu (Degree of Imperviousness - IMD), Změnu procenta nepropustnosti povrchu (Degree of Imperviousness change - IMC) a Klasifikovanou změnu procenta nepropustnosti povrchu (Degree of Imperviousness change classified - IMCC). Data jsou vytvářena poloautomatickými postupy nad družicovými snímky každé 3 roky. Technické specifikace dat naleznete zde: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/hrl-imperviousness-technical-document-prod-2015, informace o programu na http://land.copernicus.eu.
High Resolution Layers jsou vytvářeny jako součást služby evropského programu Copernicus pro monitorování území pravidelně každé 3 roky. Jedná se o výřez vrstvy na území ČR v souřadnicovém systému S-JTSK pro lepší zpřístupnění služby českým uživatelům. Vytvoření dat bylo financováno Evropskou unií. Údaje byly vytvořeny s financováním ze strany Evropské unie. Program Copernicus.
High Resolution Layers (HRL) jsou rastrová data s prostorovým rozlišením 10 m (resp. 20 m rppo změnovou vrstvu) a 100 m, který jsou součástí programu Copernicus pro monitorování území. Produkt Vodní plochy a mokřady (Water and Wetness) obsahuje 2 datové sady: Vrstvu vodních ploch a mokřadů (Water and Wetness – WAW) a Index pravděpodobnosti výskytu vodních ploch a mokřadů (Water-Wetness-Probability-Index - WWPI). Data jsou vytvářena poloautomatickými postupy nad družicovými snímky každé 3 roky. Technické specifikace dat naleznete zde: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/hrl-water-wetness-technical-document-prod-2015, informace o programu na http://land.copernicus.eu.
High Resolution Layers jsou vytvářeny jako součást služby evropského programu Copernicus pro monitorování území pravidelně každé 3 roky. Jedná se o výřez vrstvy na území ČR v souřadnicovém systému S-JTSK pro lepší zpřístupnění služby českým uživatelům. Vytvoření dat bylo financováno Evropskou unií. Údaje byly vytvořeny s financováním ze strany Evropské unie. Program Copernicus.
Datová sada Krajinný prvek vznikla sloučením čtyř kategorií a to dřevinných, kamenitých, zamokřených a travnatých prvků z datové sady Ekologicky významné prvky. Typy Ekologicky významných prvků jsou definovány v Nařízení vlády č. 307/2014 Sb.
Tato datová sada je vytvořena v souladu s Nařízením (EU) č. 2021/2115 a v souladu se zákonem 252/1997 Sb. o zemědělství a Národní vyhláškou 307/2014 Sb.
Referenční parcely (Díl půdního bloku) představují souvislou plochu půdy o minimální výměře 0,01 ha, jejíž hranice lze identifikovat v terénu a na níž vykonává vlastním jménem a na vlastní odpovědnost zemědělskou činnost fyzická nebo právnická osoba a je na ní jeden druh zemědělské kultury dle Nařízení vlády 307/2014 Sb., popřípadě se na ní nachází ekologicky významný prvek.
Tato datová sada je vytvořena v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) č. 2021/2115 a č. 2021/2116 a v souladu se Zákonem 252/1997 Sb. o zemědělství.
Zemědělská plocha referenční parcely je definována jako souvislá plocha zemědělské půdy o minimální výměře 0,01 ha s definovanou kulturou (orná půda, trvalý travní porost a trvalá kultura). Hranice referenční parcely by měla být identifikovatelná v terénu. Fyzická nebo právnická osoba by na dané referenční parcele měla provádět zemědělskou činnost pod svým jménem a na svou odpovědnost. Referenční parcela je reprezentována souvislou plochou jednoho typu zemědělského pokryvu/kultury (podrobně definované v Národní vyhlášce 307/2014 Sb.) nebo krajinného prvku.
Tato datová sada byla vytvořena v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2021/2115, s Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2021/2116 a v souladu se Zákonem 252/1997 Sb. o zemědělství.