Odjezdy ze zastávek za Ústecký kraj z JDF souborů. Poskytovatel dat je CIS. Metoda vrací seznam požadovaného počtu budoucích odjezdů (maximálně 50 během následujících 3 hodin) ze zvolené zastávky (uzlu) a sloupku.
Zastávky zpracované z JDF souborů za Ústecký kraj. Poskytovatel dat CIS. Metoda vrací seznam zastávek, skládající se z kombinace uzel/sloupek. Volitelným parametrem "carrier" lze získat zastávky pouze pro konkrétního dopravce. dpmd - DP města Děčína, dpchj - DP města Chomutova a Jirkova, dpmul - DP města Ústí na Labem
API přístup k aktuálním i historickým datům z cyklosčítačů.
Digitální geografický model území ČR (Data250). Minimální polohová přesnost je 125 m a podrobnost odpovídá měřítku 1 : 250 000. Obsah Data250 tvoří cca 50 typů geografických objektů. Databáze je strukturovaná do osmi tematických skupin - hranice územních jednotek, vodstvo, doprava, sídla, geografická jména, různé objekty, vegetace a povrch, výškopis. Data jsou poskytována jako otevřená data ve formátu SHP.
Dopravní informace související s bezpečností silničního provozu z celé ČR dle Nařízení EK (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32013R0886). Data jsou podmnožinou zdroje dat ´DATEX II - Běžné dopravní informace´ z NDIC ČR a jsou transformována do formátu otevřených dat, dostupná prostřednictvím koncového bodu služby SPARQL jako individuální dopravní informace i jako ucelené snímky v čase.
Zdrojem digitalizovaných informací o silničním provozu je NDIC. Vytvořil TamTam Research v rámci projektu CEF 2018-EU-IA-0088 (http://cef.uv.es/lodroadtran18).
Data INSPIRE tématu Dopravní sítě - lanová dráha jsou harmonizována dle prováděcích pravidel INSPIRE a odpovídají INSPIRE xml schématu ve verzi 4.0 a ELF xml schématu ve verzi 1.0. Tato datová sada dopravních sítí České republiky má proto jednotnou podobu s ostatními daty vytvářenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. Objekty jsou reprezentovány vektorovou složkou s atributy, které obsahují další informace o objektech. Zdrojovou datovou sadou je Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®).
Data INSPIRE tématu Dopravní sítě - letecká doprava jsou harmonizována dle prováděcích pravidel INSPIRE a odpovídají INSPIRE xml schématu ve verzi 4.0 a ELF xml schématu ve verzi 1.0. Tato datová sada dopravních sítí České republiky má proto jednotnou podobu s ostatními daty vytvářenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. Objekty jsou reprezentovány vektorovou složkou s atributy, které obsahují další informace o objektech. Zdrojovou datovou sadou je Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®).
Data INSPIRE tématu Dopravní sítě - silniční doprava jsou harmonizována dle prováděcích pravidel INSPIRE a odpovídají INSPIRE xml schématu ve verzi 4.0 a ELF xml schématu ve verzi 1.0. Tato datová sada dopravních sítí České republiky má proto jednotnou podobu s ostatními daty vytvářenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. Objekty jsou reprezentovány vektorovou složkou s atributy, které obsahují další informace o objektech. Zdrojovou datovou sadou je Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®).
Data INSPIRE tématu Dopravní sítě - vodní doprava jsou harmonizována dle prováděcích pravidel INSPIRE a odpovídají INSPIRE xml schématu ve verzi 4.0 a ELF xml schématu ve verzi 1.0. Tato datová sada dopravních sítí České republiky má proto jednotnou podobu s ostatními daty vytvářenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. Objekty jsou reprezentovány vektorovou složkou s atributy, které obsahují další informace o objektech. Zdrojovou datovou sadou je datová sada Státní plavební správy sloužící k popisu objektů na vodních cestách ČR.
Data INSPIRE tématu Dopravní sítě - železniční doprava jsou harmonizována dle prováděcích pravidel INSPIRE a odpovídají INSPIRE xml schématu ve verzi 4.0 a ELF xml schématu ve verzi 1.0. Tato datová sada dopravních sítí České republiky má proto jednotnou podobu s ostatními daty vytvářenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. Objekty jsou reprezentovány vektorovou složkou s atributy, které obsahují další informace o objektech. Zdrojovou datovou sadou je Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®).
Mapa České republiky 1:1 000 000 (MČR 1M) obsahově navazuje na Mapu České republiky 1:500 000 a je rovněž koncipována jako přehledná obecně zeměpisná mapa. Zobrazuje celé území České republiky na jednom mapovém listu. MČR 1M obsahuje polohopis, výškopis, zeměpisnou síť, popis a vysvětlivky k mapě. Předmětem polohopisu jsou sídla, komunikace (dálnice, silnice, železnice), vodstvo (významné vodní toky a nádrže), hranice státní a krajské, porost a povrch půdy (lesy). Předmětem výškopisu jsou výškové body. Popis mapy sestává ze standardizovaného geografického názvosloví, názvu a měřítka mapy s tirážními údaji a údaji grafického měřítka, textové části vysvětlivek a rámových údajů (zeměpisné souřadnice). Předměty obsahu mapy jsou souvisle znázorněny i na přiléhajících částech území sousedních států.
MČR 500 se poskytuje jako barevný rastrový soubor v rozlišení 508 Dpi. Je opatřena umísťovacími soubory pro souřadnicové systémy S-JTSK a WGS84/UTM. Zobrazuje tyto prvky: hranice, lesy, polohopis, výplně silnic, popis, vodstvo, železnice a stínovaný terén.
Informace o úhradách časového poplatku, informace o osvobození, informace o průjezdech vozidel, informace o obchodních místech
API přístup k datům o obsazenosti parkovišť P+R
Polohy vozidel Dopravy Ústeckého kraje. Obsahuje informace o aktuální poloze vozidel a údaje o vozidle.
API přístup k aktuálním datům o polohách a zpožděních vozidel PID.
Metoda vrací obrázek s QR kódem obsahující url odkazující na zadanou zastávku a sloupek včetně všech zvolených parametrů na odjezdových tabulích. Požadované parametry k metodě jsou číslo zastávky, číslo sloupku, název linky, doména na které tabule leží, zkratka loga dopravce, téma zobrazení, způsob zobrazení času odjezdů, přičítání doby zpoždění k odjezdu, zobrazení sloupce dopravce, počet požadovaných odjezdů a mód zobrazení.
Metoda vrací seznam požadovaného počtu budoucích odjezdů (maximálně 50 během následujících 3 hodin) ze zvolené zastávky (uzlu) a sloupku. K této metoda je potřeba zadat číslo zastávky, číslo sloupku, počet požadovaných odjezdů a název linky.
Metoda vrací seznam zastávek, skládající se z kombinace uzel/sloupek. Volitelným parametrem "carrier" lze získat zastávky pouze pro konkrétního dopravce:
dpmd - DP města Děčína, dpchj - DP města Chomutova a Jirkova, dpmul - DP města Ústí na Labem.
Metoda vrací seznam zastávek, skládající se z kombinace uzel/sloupek. Povinným parametrem "carrier" vyberte konkrétního dopravce:
dpmd - DP města Děčína, dpchj - DP města Chomutova a Jirkova, dpmul - DP města Ústí na Labem.
Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) je vektorový geografický digitální model území České republiky (ČR). Polohopisnou část ZABAGED® tvoří v současné době 136 typů geografických objektů sídel, komunikací, rozvodných sítí a produktovodů, vodstva, územních jednotek a chráněných území, vegetace a povrchu, terénního reliéfu a vybrané údaje o geodetických bodech. Objekty jsou reprezentovány dvourozměrnou vektorovou prostorovou složkou a popisnou složkou, obsahující kvalitativní a kvantitativní informace o objektech.
ZTM 10/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 10/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 10 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 10/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/ETRS89 vznikla v roce 2023 ze ZTM 100/S-JTSK jako rozšíření řady státního mapového díla o variantu ZTM 100 v rovinném souřadnicovém systému ETRS89-TMzn. K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu a v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW). Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/ETRS89. V případě tiskového PDF se jedná o mapový list o rozměru 500 × 790 mm. V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 411 × 522 mm. Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW).
ZTM 100/S-JTSK se začala v roce 2020 tvořit digitální technologií z kartografické databáze Data50 aktualizované na podkladě Základní báze geografických dat České republiky (ZABAGED®) a databáze geografických jmen České republiky Geonames jako náhrada Základní mapy ČR 1 : 100 000 (ZM 100). K dispozici je ve formě tiskových souborů PDF (CMYK) s kompletním obsahem mapového listu, v rastrové formě TIFF (RGB, barevná hloubka 24 bit, rozlišení 508 dpi, komprese LZW) a ve vektorové podobě v SHP a DGN8, které umožňují využít, příp. v určité míře i editovat data ZTM 100/S-JTSK v GIS a CAD aplikacích. Výdejní jednotkou je mapový list ZTM 100/S-JTSK. V případě tiskového PDF se jedná o plochu 400 × 500 mm s přesahem 20 mm ve směru východ-západ a 10 mm ve směru sever-jih, dále o prostor pro rámové a mimorámové údaje (celková plocha PDF je 500 × 790 mm). V případě rastrového dlaždice TIFF se jedná o segment 400 mm × 500 mm (v měřítku mapy 40 km × 50 km). Umístění jednotlivých dlaždic v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW). Stejný prostor zachycují i výdejní jednotky vektorových dat ve formátech SHP a DGN8.