Vyhledávání datových sad


Nalezeno 30180 datových sad. Filtrovat výsledky

Filtry

Poskytovatelé (340)
  • Ministerstvo dopravy (10100)
  • Kraj Vysočina (2695)
  • Jihočeský kraj (2421)
  • Český statistický úřad (2001)
  • Královéhradecký kraj (1958)
  • Úřad průmyslového vlastnictví (1659)
  • Ústecký kraj (1481)
  • Moravskoslezský kraj (1331)
  • Ministerstvo financí (1151)
  • Karlovarský kraj (619)
  • Digitální a informační agentura (536)
  • Ministerstvo životního prostředí (460)
  • Zobrazit další
Druh datové sady (4)
  • Otevřená data (30180)
  • Data z veřejných registrů (316)
  • Datová sada s vysokou hodnotou (HVD) (249)
  • Dynamická data (10)
Témata (312)
  • Hospodářství a finance (13281)
  • Doprava (10251)
  • Vláda a veřejný sektor (5590)
  • Populace a společnost (1941)
  • http://eurovoc.europa.eu/6416 (1659)
  • Regiony a města (798)
  • Životní prostředí (765)
  • Zdraví (551)
  • úřední dokument (522)
  • Vzdělávání, kultura a sport (417)
  • Věda a technika (341)
  • Zemědělství, rybolov, lesnictví a výživa (338)
  • Spravedlnost, právní systém a veřejná bezpečnost (129)
  • státní zdravotní služba (116)
  • Předběžné údaje (105)
  • epidemie (55)
  • veřejná správa (55)
  • výkonná moc (47)
  • důchodový plán (38)
  • regulace telekomunikací (38)
  • léčivý přípravek (37)
  • prevence nemocí (35)
  • školství (33)
  • výkonný orgán (33)
  • Energie (32)
  • místní orgány státní správy (32)
  • orgány veřejné správy (32)
  • pravomoc výkonné moci (32)
  • samospráva (32)
  • správa věcí veřejných (32)
  • veřejná služba (32)
  • regionální orgány státní správy (31)
  • územní samospráva (31)
  • pravomoc instituce (30)
  • fakturace (28)
  • rakovina (28)
  • Mezinárodní otázky (25)
  • všeobecné školství (23)
  • očkování (20)
  • rozpočet kraje (20)
  • sociální služby (19)
  • školský systém (18)
  • právo na informace (17)
  • zaměstnanci (17)
  • slovník (15)
  • hospitalizace (14)
  • telekomunikační politika (14)
  • zdravotní statistika (14)
  • Zobrazit pouze populární
  • Zobrazit další
Kategorie HVD (53)
  • Zařízení pro sledování životního prostředí (28)
  • Environmentální účty a statistické údaje (22)
  • Radarové údaje (19)
  • Využití území (19)
  • Vodopis (16)
  • Vzduch (16)
  • Chudoba (12)
  • Emise (8)
  • Odpad (8)
  • Údaje z pozorování naměřené v meteorologických stanicích (8)
  • Chráněná území (6)
  • Klima (6)
  • Zobrazit další
Datová služba (1)
  • Datová služba (2313)
Formáty (67)
  • ZIP (12627)
  • XML (11093)
  • CSV (5424)
  • JSON (1983)
  • JSON-LD (1129)
  • GeoJSON (814)
  • KML (740)
  • HTML (608)
  • Excel XLSX (577)
  • Esri Shape (479)
  • GeoPackage (266)
  • Plain text (241)
  • Zobrazit další
Klíčová slova (6156)
  • IS DTM (10112)
  • Katalog otevřených dat (10112)
  • Základní prostorová situace (10112)
  • prohlídky vozidel (9831)
  • SME (6572)
  • STK (6572)
  • prohlídka vozidla (6571)
  • prohlídky SME (3262)
  • prohlídky STK (3262)
  • Kraj Vysočina (2688)
  • Jihočeský kraj (2418)
  • Královéhradecký kraj (1918)
  • ÚPV (1655)
  • Ústecký kraj (1462)
  • Moravskoslezský kraj (1308)
  • číselník (831)
  • vzory (723)
  • Karlovarský kraj (614)
  • volby (591)
  • úřední deska (540)
  • ochranné známky (481)
  • známky (481)
  • patenty (478)
  • užitné (476)
  • vynálezy (476)
  • ČSÚ (388)
  • FIN (350)
  • patent (317)
  • evropský (310)
  • Národní (295)
  • výsledky voleb (266)
  • průmyslové (247)
  • Poslanecká sněmovna (221)
  • ČHMÚ (220)
  • Český hydrometeorologický ústav (219)
  • vazba (218)
  • zastupitelstva krajů (191)
  • léčivý přípravek (169)
  • statistika (161)
  • rozpočet (154)
  • finance (150)
  • plzeň (149)
  • pohlaví (148)
  • sčítání (147)
  • Stav ovzduší (147)
  • rozhodnutí (146)
  • správní (143)
  • NRHZS (139)
  • plzeňský kraj (138)
  • Národní registr hrazených zdravotních služeb (137)
  • Příloha (134)
  • LPIS (130)
  • klasifikace (127)
  • vzdělávání (127)
  • opendata (120)
  • FIN 1-12 SF (117)
  • FIN 1-12 SF - Plnění rozpočtu SF (117)
  • OSS (117)
  • SF (117)
  • smlouva (117)
  • FIN 1-12 (116)
  • FIN 1-12 OSS (116)
  • FIN 1-12 OSS - Plnění rozpočtu KAP a OSS (116)
  • obec (114)
  • faktura (112)
  • obyvatelstvo (111)
  • Zeměpisné meteorologické prvky (111)
  • věk (109)
  • SLDB (106)
  • DPB (103)
  • rozpočet ÚSC (99)
  • okres (97)
  • FIN 2-12 M (96)
  • dotace (91)
  • FIN 2-12 M - Plnění rozpočtu ÚSC (91)
  • obce (88)
  • faktury (87)
  • výsledky (85)
  • EVP (84)
  • statistické registry (84)
  • Česká školní inspekce (81)
  • ČŠI (81)
  • doprava (81)
  • půběžné (81)
  • kraje (80)
  • inspekční činnost (79)
  • klima (79)
  • školský zákon (78)
  • OPV (77)
  • PB (77)
  • Rozvaha (76)
  • RSO (76)
  • veřejné zdravotní pojištění (73)
  • okresy (71)
  • covid-19 (69)
  • Výsledovka (69)
  • školství (68)
  • Olomoucký kraj (67)
  • Výkaz zisku a ztráty (67)
  • vykázaná zdravotní péče (61)
  • školy (60)
  • koronavirus (59)
  • Ostrava (57)
  • Senát (57)
  • dotazník (55)
  • kraj (55)
  • Zařízení pro sledování životního prostředí (55)
  • ISDŘ (54)
  • státní pokladna (54)
  • registr práv a povinností (53)
  • rpp (53)
  • administrativní jednotky (52)
  • data (52)
  • územní registr (52)
  • účetní data (51)
  • výzkum a vývoj (51)
  • hlasy (50)
  • spotřební daň (49)
  • bez autorizace (48)
  • datová služba (47)
  • internet (47)
  • právní předpisy (47)
  • webová služba (47)
  • zemřelí (46)
  • e-Sbírka (45)
  • IS VaVaI (45)
  • Sbírka zákonů a mezinárodních smluv (45)
  • státní občanství (45)
  • meteorologická data (44)
  • predikce (44)
  • normál (43)
  • počet voličů (43)
  • volební účast (43)
  • Sčítání 2021 (42)
  • statistické územní jednotky (42)
  • vodní hospodářství (42)
  • celá ČR (41)
  • Chráněná území (41)
  • Konsolidace (41)
  • výroční zpráva (41)
  • základní územní jednotky (41)
  • parcela (40)
  • strany (39)
  • územní plánování (39)
  • základní sídelní jednotky (39)
  • Evropský parlament (38)
  • populace (38)
  • výzkum (38)
  • volební strany (37)
  • Krajinný pokryv (36)
  • Liberecký kraj (36)
  • VaV (36)
  • EDAS (35)
  • Vodopis (35)
  • eRecept (34)
  • makroekonomika (34)
  • pozemek (34)
  • předpis (34)
  • sfpi (34)
  • SFPI (34)
  • Státní fond podpory investic (34)
  • prevence (33)
  • SŠ (33)
  • výdaje (33)
  • městská část (32)
  • proxy (32)
  • voda povrchová (32)
  • ZŠ (32)
  • elektronické komunikace (31)
  • mateřská škola (31)
  • MŠ (31)
  • registr (31)
  • výkazy (31)
  • byty (30)
  • důchodové pojištění (30)
  • MZE (30)
  • očkování (30)
  • průmysl (30)
  • základní škola (30)
  • odpad (29)
  • Zobrazit pouze populární
  • Zobrazit další
Informační systém veřejné správy (0)
    Časové pokrytí Od Do
    Řazení: Název vzestupně
    • Název vzestupně
    • Název sestupně
    Řazení: Název vzestupně
    • Název vzestupně
    • Název sestupně
    • Otevřená data

    Počet mužů a žen v ČSSZ

    Celkový počet mužů a žen a údaj o tom, kolik je z tohoto počtu žen ve vedoucích pozicích

    • Otevřená data

    Počet mužů oslovených do Programu časného záchytu karcinomu prostaty

    Datová sada umožňuje vypočítat počet mužů, kteří byli ve sledovaném období osloveni pro účast v Programu časného záchytu karcinomu prostaty (dále Program).
    Uživatel může údaje stratifikovat dle základních charakteristik mužů (věk, kraj bydliště). Údaje lze rovněž sledovat v čase.
    Jedná se o agregovanou datovou sadu, podíl je agregován dle charakteristik mužů, kterým byly sledované výkony vykázány.
    Využívané číselníky: Číselník věkových skupin NZIS (https://www.nzip.cz/data/2182-ciselnik-vekove-skupiny-otevrena-data)

    • Otevřená data

    Počet mužů s provedeným ultrazvukovým vyšetřením v rámci Programu časného záchytu výdutě břišní aorty

    Datová sada umožňuje vypočítat počet mužů ve věku 65 až 67 let, kteří v daném období podstoupili ultrazvukové vyšetření v rámci Programu časného záchytu výdutě břišní aorty, s rozdělením podle závěru vyšetření. Datová sada je agregovaná a strukturovaná podle kraje bydliště muže a závěru provedeného ultrazvukového vyšetření. Využívané číselníky: Číselník věkových skupin NZIS (https://www.nzip.cz/data/2182-ciselnik-vekove-skupiny-otevrena-data)

    • Otevřená data

    Počet námitek

    Počet podaných námitek dle jejich podstaty, počet ukončených řízení a počet potvrzujících rozhodnutí v jednotlivých letech.

    • Otevřená data

    Počet nově přijatých žáků ve středním vzdělávání ÚK

    Datová sada obsahuje informace o počtu nově přijatých žáků ve středním vzdělávání na
    území Ústeckého kraje. Zdrojem dat je Krajský úřad Ústeckého kraje – Odbor školství,
    mládeže a tělovýchovy.

    • Otevřená data

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice dle měsíční výše důchodu

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice podle roku, druhu důchodu, měsíční výše důchodu a pohlaví

    • Otevřená data

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice dle osobního vyměřovacího základu

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice podle roku, druhu důchodu, osobního vyměřovacího základu a pohlaví

    • Otevřená data

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice dle věkové kategorie

    Počet nově přiznaných důchodů v České republice podle roku, druhu důchodu, věkové kategorie a pohlaví

    • Otevřená data

    Počet nově přiznaných invalidních důchodů v České republice dle skupin diagnóz

    Počet nově přiznaných invalidních důchodů v České republice podle roku, druhu důchodu, skupiny diagnóz dle WHO, věkové skupiny a pohlaví

    • Otevřená data

    Počet nově uzavřených nájemních vztahů HMP (byty)

    Přehled nově uzavřených nájemních smluv dle důvodu vzniku nájmu bytu za ukončené čtvrtletí

    • Otevřená data

    Počet obcí, které mají adaptační plány

    Indikátor hodnotí počet obcí, které zpracovávají a mají schválené adaptační strategie a adaptační plány, popř. mají zohledněnou adaptaci na změnu klimatu ve svých jiných strategických, koncepčních a plánovacích dokumentech, které jsou zapojeny do mezinárodních projektů a iniciativ. Adaptační plánování pomáhá sídlům připravovat se na rizika spojená se změnou klimatu a podporuje začlenění vhodných opatření do strategického a územního rozvoje. Důležité je zejména pro zvyšování odolnosti sídel, rozvoj zelené infrastruktury, hospodaření se srážkovou vodou a dlouhodobě udržitelný rozvoj obcí. Vytvořeno z podkladových dat organizace Ministerstvo životního prostředí.

    • Otevřená data

    Počet obydlených domů dle připojení na kanalizaci v obcích

    Datová sada s prostorovou lokalizací počtu obydlených domů
    dle připojení na kanalizaci v obcích na území Královéhradeckého kraje.
    Zdrojem dat je Odbor regionálního rozvoje, grantů a dotací Krajského úřadu
    Královéhradeckého kraje.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel

    Datová sada obsahuje časovou řadu počtu obyvatel podle pohlaví.

    • Otevřená data
    • HVD

    Počet obyvatel celkem podle pohlaví

    Počet obyvatel podle pohlaví k 1. 1., 1. 7. a 31. 12. za ČR, regiony soudržnosti a kraje.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel dle délky trvalého pobytu

    Počet obyvatel s trvalým pobytem na území města Ostravy, děleno dle délky trvalého pobytu a městského obvodu. Hodnoty vycházejí z lokálních registrů SMO a generují se každý měsíc podle aktuálního stavu registrů.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel dle věkové skupiny

    Počet obyvatel s trvalým pobytem na území města Ostravy, děleno dle věkových skupin a městského obvodu. Hodnoty vycházejí z ohlašoven jednotlivých městských obvodů a generují se každý měsíc podle aktuálního stavu registrů.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel podle pohlaví

    Počet obyvatel podle pohlaví k 1. 1., 1. 7. a 31. 12., v územním třídění až do úrovně obcí od roku 2000.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel podle pohlaví a jednotek věku

    Údaje o věkovém složení obyvatel (jednotky věku) k 1. 1., 1. 7. a 31. 12. od roku 2000. Počáteční (1. 1.) a koncový (31. 12.) stav obyvatel je v územním třídění dostupný až do úrovně správních obvodů obcí s rozšířenou působností, střední stav (1. 7.) do úrovně okresů.

    • Otevřená data
    • HVD

    Počet obyvatel podle pohlaví a jednotek věku k 31. 12.

    Datová sada obsahuje časovou řadu se statistickými údaji o věkovém složení mužů a žen (jednotky věku) s trvalým nebo dlouhodobým pobytem, a to podle stavu k 31. 12. Údaje jsou publikovány za ČR, regiony soudržnosti a kraje.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel podle pohlaví a pětiletých věkových skupin

    Údaje o věkovém složení obyvatel (pětileté věkové skupiny) k 1. 1., 1. 7. a 31. 12. od roku 2000. Počáteční (1. 1.) a koncový (31. 12.) stav obyvatel je v územním třídění dostupný až do úrovně správních obvodů obcí s rozšířenou působností, střední stav (1. 7.) do úrovně okresů.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel podle pohlaví a základních věkových skupin

    Údaje o věkovém složení obyvatel (základní věkové skupiny) k 1. 1., 1. 7. a 31. 12. od roku 2000. Počáteční (k 1. 1.) a koncový (31. 12.) stav obyvatel je v územním třídění dostupný až do úrovně obcí, střední stav (1. 7.) do úrovně okresů.

    • Otevřená data

    Počet obyvatel podle pohlaví, věku a rodinného stavu

    Údaje o složení obyvatel podle pohlaví, věku (jednotky věku, pětileté a základní věkové skupiny) a rodinného stavu v Česku od roku 2001 (k 31. 12.).

    • Otevřená data
    • HVD

    Počet obyvatel podle pohlaví, věku a rodinného stavu

    Údaje o věkovém složení obyvatel (jednotky věku) s trvalým nebo dlouhodobým pobytem k 31. 12. podle pohlaví a rodinného stavu na území Česka od roku 2001.

    • Otevřená data

    Počet operací totálních endoprotéz

    Datová sada přináší roční přehled počtu operací totálních endoprotéz kyčle, kolena, hlezna, ramena a lokte od roku 2019 do posledního uzavřeného roku. Data jsou členěna dle provádějícího pracoviště, typu operace (primo, revizní), kraje bydliště, pohlaví a pětiletých věkových kategorií pacienta. Výsledky jsou uvedeny v absolutních počtech operací. Využívané číselníky: Číselník věkových skupin NZIS (https://www.nzip.cz/data/2182-ciselnik-vekove-skupiny-otevrena-data).

    • Otevřená data

    Počet operací v nemocnicích Kraje Vysočina

    Datová sada obsahuje souhrnné počty operací provedených v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina. Údaje jsou publikovány za jednotlivé roky a nemocnice.