Vymezení ploch definovaných jako tzv. brownfields. Brownfields jsou definované jako "plochy uvnitř urbanizovaného území, které ztratily svoji původní funkci, jsou úplně, popřípadě zčásti opuštěné nebo minimálně využívané". Může se jednat o průmyslové, zemědělské, vojenské areály, drážní pozemky a také o areály veřejné vybavenosti (např. zařízení zdravotnictví, sportu aj.). Fyzicky a ekonomicky negativně ovlivňují své okolí a v důsledku své původní činnosti jsou pravděpodobně kontaminovány nebo jinak zdevastovány, což snižuje jejich atraktivitu pro budoucí využití." Více informací lze nalézt v dokumentu Vymezení lokalit brownfields v zastavěném území města Brna z roku 2014. Součastí dat je původní a doporučené využití plochy, kategorie brownfield a další informace. Data jsou zobrazena v mapové aplikaci Brownfields - rozvojové lokality. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
English description follows. Bodová vrstva všech dotací za posledních 5 let, které proudili do neziskového sektoru v České republice. Data pokrývají 4 zdroje financí - dotace EU, veřejné sbírky, veřejné zakázky a dotace z rozpočtu. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84 a jsou aktualizována 1x ročně. Zdrojem dat je Centrum pro výzkum neziskového sektoru Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vizualizace dat najdete také na webu mapaneziskovek.czThe point layer of all subsidies for the last 5 years that flowed into the non-profit sector in the Czech Republic. The data covers 4 sources of financing - EU subsidies, public collections, public donations/collections and budget subsidies. The data is in the GCS WGS84 coordinate system and is updated once a year. The source of data is the Center for Non-Profit Sector Research of the Faculty of Economics and Administration of Masaryk University in Brno. You can also find data visualization on the mapaneziskovek.cz.
Městská památková rezervace Brno (MPR Brno) byla vyhlášena vládním nařízením v roce 1989 (nařízení vlády č. 54/1989 Sb., o prohlášení území historických jader měst Kolína, Plzně, Brna, Lipníku nad Bečvou a Příboru za památkové rezervace ze dne 19. 4. 1989). MPR Brno má rozlohu 158,6 ha a zahrnuje historické jádro s navazujícím areálem hradu Špilberk, středověkou ulicí Pekařská, areál kláštera na Mendlově náměstí a část novodobé čtvrti Veveří. Nachází se zde téměř polovina všech evidovaných nemovitých kulturních památek v Brně a čtyři nemovité národní kulturní památky. (Pro toto území byl v roce 1999 schválen regulační plán, jehož závazné části stanovuje obecně závazná vyhláška Statutárního města Brna č. 28/2006.) Ochranné pásmo Městské památkové rezervace Brno (OP MPR Brno) bylo vyhlášeno rozhodnutím Odboru kultury NVmB v roce 1990 (rozhodnutí Odboru kultury NVmB č. 402/90/sev dne 6. 4. 1990). Jedná se o rozsáhlé území města navazující na MPR Brno, které si zasluhuje usměrňování dalšího rozvoje. Jeho hranice vede přibližně po tzv. Velkém městském okruhu, na severu zahrnuje i oblast Králova Pole, rozlohu má 2 838 ha. Zdrojem dat jsou územně analytické podklady, do kterých data předává Národní památkový ústav. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
English description below. Mapa partnerských míst, ve kterých si objednávku odnesete ve znovupoužitelných obalech. Jedná se jak o jídlo, tak o pití. Data jsou aktualizována denně. Souřadnicový systém: GCS WGS-84. A map of partner locations where you can take your order away in reusable packaging. This is both food and drink. The data is updated daily. Coordinate system GCS WGS-84.