Datová sada s prostorovou lokalizací absolventů vysokých škol podle oborů za rok 2022. Zdrojem dat je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Tato datová sada navazuje na datovou sadu Mapa přístupnosti - budovy a zobrazuje místa bezbariérových vstupů do větších budov nebo areálů zmapovaných v rámci této datové sady. Pro propojení obou datových sad (tedy k jednoznačnému určení, který vstup patří ke které budově) slouží Propojovací tabulka budov a vstupů do budov. Vazba mezi oběma datovými sadami je M:N - tedy jedna budova může mít více bezbariérových vstupů a zároveň jeden bezbariérový vstup může vést do více budov. Data jsou aktualizována společně (tedy jednou za 3 roky nebo průběžně např. v případě zjištění chyby). Data jsou zobrazena v aplikaci Mapa přístupnosti Brna. Prostřednictvím této aplikace je možné upozorňovat na chyby v datech a navrhovat přidání nových bezbariérových vstupů. Dále jsou data zobrazena také v tištěných publikacích Atlas přístupnosti centra města Brna pro osoby s omezenou schopností pohybu a Atlas přístupnosti zdravotnických zařízení ve městě Brně vydávaných Magistrátem města Brna. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Významné instituce a další vytipované objekty s informacemi o bezbariérové přístupnosti pro osoby s omezenou schopností pohybu (vozíčkáři, rodiče s kočárky apod.). Jsou zahrnuta zdravotnická zařízení (nemocnice, ordinace a lékárny), kulturní objekty (galerie, divadla, koncertní sály, kina, knihovny, kostely apod.), úřady, finanční instituce (banky, bankomaty, pojišťovny), obchodní domy, restaurace a kavárny, hotely, sportoviště, family pointy a veřejné toalety. Součástí dat jsou kontaktní údaje na budovy (adresa, telefon, webové stránky), u některých budov také podrobné informace o přístupu a pohybu po budově, bezbariérových toaletách apod. Zdravotnická zařízení navíc obsahují další velmi podrobné informace. Je zde popsán přístup k budově od MHD, parkování, nejbližší lékárna (pokud se nachází v budově nebo v její blízkosti), zda je v areálu park či občerstvení. Dále data obsahují informace o informačním systému (navigaci po objektu) a dalších zejména zdravotně-sociálních službách. Stanovení přístupnosti objektů vychází z Metodiky kategorizace přístupnosti objektů od Pražské organizace vozíčkářů. Podrobnější vysvětlení viz podrobná legenda k mapové aplikaci. Popisná data (kromě informací o zdravotnických zařízeních) jsou dostupná i v anglickém jazyce. Všechny objekty kromě zdravotnických zařízení jsou zmapovány pouze v centru města Brna, zdravotnická zařízení jsou zmapována na celém území města Brna. Data jsou aktualizována jednou za 3 roky, případně průběžně, pokud je zjištěna chyba. S těmito daty souvisí datová sada Mapa přístupnosti - vstupy do budov. Data jsou zobrazena v aplikaci Mapa přístupnosti Brna. Prostřednictvím této aplikace je možné upozorňovat na chyby v datech a navrhovat zmapování nových budov. Dále jsou data zobrazena také v tištěných publikacích Atlas přístupnosti centra města Brna pro osoby s omezenou schopností pohybu a Atlas přístupnosti zdravotnických zařízení ve městě Brně vydávaných Magistrátem města Brna. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada obsahuje data záplavových území včetně menších přítoků při úrovni povodně Q5, Q20, Q100 a vymezení aktivní zóny záplavového území města Brna. Podle Zákona o vodách (vodní zákon) č. 254/2001 Sb. § 66 odst. jsou záplavová území administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně zaplavena vodou. Rozsah záplavového území stanovuje vodoprávní úřad na základě hydrotechnických výpočtů správce dotčeného vodního toku. V zastavěných územích, zastavitelných plochách a dalších územích vymezí vodoprávní úřad na návrh správce vodního toku aktivní zónu záplavového území podle nebezpečnosti povodňových průtoků. Záplavová území a jejich aktivní zóny stanovuje vodoprávní úřad opatřením obecné povahy. Způsob a rozsah zpracovávání návrhu a stanovování záplavových území je upraven vyhláškou MŽP č.79/2018 Sb., o způsobu a rozsahu zpracování návrhu a stanovování záplavových území a jejich dokumentace, v platném znění. Záplavová území se stanovují hydraulickým výpočtem nejvyšších hladin vody pro průtoky s různou dobou opakování. Aktivní zóna záplavového území se stanovuje podle nebezpečnosti povodňového průtoku na základě zpracování map povodňového ohrožení. Povodňovým ohrožením se přitom rozumí vyhodnocení intenzity povodně na základě hydraulického výpočtu definované hloubkou a rychlostí proudění vody při povodních s různou dobou opakování. Při reálné povodňové situaci existuje mnoho ovlivňujících faktorů, které mohou způsobit odlišnost skutečného rozlivu od stanoveného záplavového území. Jedná se například o hromadění splavenin na průtokově nevhodných objektech, délka trvání a objem povodňové vlny, intenzita a doba trvání srážky a její plošný rozsah, nasycenost povodí a vsakovací schopnost půdy, stav vegetace, střet povodňových průtoků na soutoku vodních toků, porušení koryt vodních toků nebo staveb v inundaci, zvláštní povodně způsobené porušením vodních děl, ledové jevy apod. Záplavové území zahrnuje pouze rozliv z uvedeného vodního toku, nezohledňuje rozliv způsobený povrchovým odtokem při intenzivní srážkové činnosti, výronem vody z kanalizační sítě nebo zaplavení spodní vodou v důsledku stoupání hladiny podzemních vod. Data povodní Q5, Q20, Q100 a aktivní zóny jsou zobrazeny v aplikaci Voda v Brně. Bližší informace o záplavových územích jsou k dispozici na stránkách „Povodňový plán České republiky“ včetně grafického znázornění v mapové podobě. Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze čtyř základních registrů České republiky, jeho fungování je upraveno zákonem č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve znění pozdějších předpisů. Plně funkční je od 1. 7. 2012. Správcem RÚIAN je Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK). Je součástí Informačního systému veřejné správy. RÚIAN vede popisné a lokalizační údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách, účelových územních prvcích, jejich vazbách a o adresách. Z pohledu veřejné správy je nejdůležitějším referenčním prvkem RÚIAN adresa, na kterou se odkazují ostatní informační systémy veřejné správy. V rámci projektu RÚIAN funguje agendový Informační systém územní identifikace (ISÚI). Prostřednictvím ISÚI dochází k zápisu nových a aktualizaci či rušení existujících záznamů v RÚIAN. Editory územních prvků jsou, vedle správce registru, obce, stavební úřady a ČSÚ. Pro vnitřní potřeby města Brna byla nad rámec RÚIAN vytvořena datová vrstva specifických čísel stavebních objektů (Identifikační bod objekt - IBO). Tato čísla zajišťují jednoznačnou identifikaci a lokalizaci i těch stavebních objektů ve městě, na které se nevztahuje žádná ze stávajících územních identifikací. Jedná se o: Číslo areálové - slouží k podrobné lokalizaci objektů v areálech a je přidělováno budovám, které v nich leží a nemají přiděleno číslo popisné, popřípadě evidenční. Číslo je složeno z čísla popisného hlavní budovy areálu (zpravidla vrátnice, administrativní centrum apod.) a z dodatečného, v rámci areálu jednoznačného, identifikátoru – tzv. přípony. Přípona může nabývat alfabetických, alfanumerických i numerických hodnot. Číslo zástavby umožňuje lokalizaci objektů, které nemají přiděleno žádné standardní číslo územní identifikace (ani číslo areálové) a je přidělováno všem budovám, které byly identifikovány jako stavební objekty (chaty, komíny, kapličky, regulační stanice, drobné stavební objekty, garáže, ...). Tato datová vrstva je udržována v aplikaci Registr územní identifikace Podrobnější informace najdete v dokumentaci. Data jsou v souřadnicovém systému GCS WGS84.
Datová sada s prostorovou lokalizací adresářů na jednotlivé obecní/městské úřady obcí v Královéhradeckém kraji. Zdrojem dat je Odbor kancelář ředitele Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.
Datová sada obsahující základní informace obcí Libereckého kraje a jejich úřadů.
Přehled uvádí rovněž kontaktní údaje na agroturistické destinace a webové stránky. Dále uvádí specifikaci agroturistických destinací (zaměření).
English description below. Data o kvalitě ovzduší ze stanic na území města Brna. Nejedná se o verifikovaná data. Stanice jsou ve správě ČHMÚ, města Brna a Státního zdravotnického ústavu Ostrava. Data a jejich aktualizace je uvedená níže. Souřadnicový systém: GCS WGS-84SO2_1h (každou hodinu/updated hourly)NO2_1h (každou hodinu/updated hourly)CO_8h (každých 8h/each 8 hours)PM10_1h (každou hodinu/updated hourly)O3_1h (každou hodinu/updated hourly)PM10_24h (24h průměr/daily average)PM2_5_1h (každou hodinu/updated hourly)Air quality data from stations inside the city of Brno. Data is not validated. The stations are managed by the Czech Hydrometeorological Institute, the Brno city municipality and the State Medical Institute Ostrava. Update frequency is described above. Coordinate system: GCS WGS-84
English Description below Dataset zahrnuje denní průměry jednotlivých parametrů kvality ovzduší na 12 lokalitách v různých částech Brna. Tyto lokality se od sebe vzájemně odlišují nejen polohou v rámci města, ale také charakterem okolí – některé z lokalit jsou umístěny poblíž frekventované dopravní komunikace, jiné naopak na relativně odlehlém místě poblíž zeleně.Pro přehlednost byl každé lokalitě přidělen třípísmenný kód (identifikátor), který je uveden v následujícím hodnocení. Tento identifikátor téměř ve všech případech odpovídá zkratce městské části, ve které se daná lokalita nachází, s výjimkou jedné lokality, kdy z důvodu dvou lokalit v jedné městské části je identifikátor odvozen od jména daného místa (Klajdovka). Naměřené veličiny: PM10, PM2_5, NO, NO2, NOx, O3, SO2, CO a dále rychlost větru, vlhkost a teplota. Měření proběhlo v rámci projektu Tromso a neplánuje se jeho opakování. Souřadnicový systém: GCS WGS-84 The dataset includes daily averages of air quality parameters at 12 locations in different parts of Brno. These sites differ from each other not only by their location within the city, but also by the nature of their surroundings - some sites are located near busy traffic roads, others in relatively remote locations near green areas.For the sake of clarity, each site has been assigned a three-letter code (identifier), which is presented in the following assessment. In almost all cases, this identifier corresponds to the abbreviation of the urban district in which the site is located, with the exception of one site where, because of two sites in one urban district, the identifier is derived from the name of the site (Klajdovka). Measured variables: PM10, PM2_5, NO, NO2, NOx, O3, SO2, CO as well as wind speed, humidity and temperature. The measurements were carried out within the Tromso project and there are no plans to repeat them. GCS WGS-84 coordinate system.
Datová sada s prostorovou lokalizací ambulantních gynekologů. Zdrojem dat je Odbor zdravotnictví Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.
Sada otevřených dat míst na koupání v Libereckém kraji. Sada obsahuje jejich název, adresy, zatřídění, popis, souřadnice, webové stránky, turistickou oblast atd. Místa na koupání zahrnuje koupaliště, aquaparky, bazény, koupaliště, jezera, rybníky a ostatní vodní plochy ke koupání.
Datová sada obsahuje rovněž webové stránky zařízení a kontaktní e-mail a telefonní číslo.
Datová sada obsahuje rovněž webové stránky s informacemi o památce.
Datová sada s prostorovou lokalizací architektonických památek na území Královéhradeckého kraje. Zdrojem dat je Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o. prostřednictvím Turistického portálu Královéhradeckého kraje.
Definiční body budov Technické mapy
Prvky popisující samostatné objekty nebo technologie inženýrských sítí vyjádřené mapovou značkou - autorizovaná data správců
Prvky popisující průběh inženýrských sítí nebo liniové technologie na nich umístěné - autorizovaná data správců
DTMP - TM - IS. Prvky popisující samostatné objekty nebo technologie inženýrských sítí vyjádřené obvodem objektu.
DTMP - TM - IS. Prvky popisující samostatné objekty nebo technologie inženýrských sítí vyjádřené mapovou značkou.
DTMP - TM - IS. Prvky popisující průběh inženýrských sítí nebo liniové technologie na nich umístěné.
DTMP - TM. Liniová kresba účelové mapy povrchové situace.
DTMP - TM. Mapové značky účelové mapy povrchové situace.
DTMP - TM - budovy. Plochy (polygony) budov Technické mapy
Mapa technického využití území . Kategorie TVU (CTVUK_KOD).