Nalezeno 7 aplikací.

Analýza sdílené cyklodopravy v Olomouci (2017/18)

Aplikace znázorňující hustotu cest uživatelů a výpůjčky sdílených kol v Olomouci (pro roky 2017 a 2018).

Doprava

Geoportál Praha 6

Aplikace zveřejňuje různé druhy geograficky lokalizovaných sad dat v nadstavbě nad uživatelsky přívětivým prostředím Google Maps.

Zemědělství, rybolov, lesnictví a výživa Hospodářství a finance Vzdělávání, kultura a sport Životní prostředí Zdraví Spravedlnost, právní systém a veřejná bezpečnost Regiony a města Populace a společnost Doprava

Hlášení závad Bohumín

Mobilní aplikace pro hlášení závad a problémů v Bohumíně. V mobilní aplikaci naleznete i databázi bohumínských firem, bytové domy v majetku města a jejich bytové techniky, plánované odstávky inženýrských sítí a mapu bezplatného internetu a WiFi pokrytí na území města.

Energie Životní prostředí Doprava

Mimořádnosti v MHD Praha

Appka pro android, která zobrazuje upozornění na mimořádnosti na vybraných linkách v pražské integrované dopravě.

Doprava

PragueDash

PragueDash zpřístupňuje data hl. m. Prahy pro každodenní použití běžného občana.

Praha publikuje velké množství zajímavých dat, ale jejich použití je složité. Některá data jsou dostupná pouze přes technická rozhraní (API, datové soubory), některá jsou dostupná i přes vizualizační platformy, ale často nešťastným způsobem.

Například data o naplněnosti kontejnerů jsou na https://ksnko.praha.eu/map-separated/. Najít svůj kontejner a rozkliknout si ho je ale zbytečně složité i na počítači a to tuto informaci zpravidla potřebujete ve chvíli, když vycházíte z bytu – v ruce kabelku, mobil a klíče a rozhodujete se, zda má smysl pobrat ještě tašku s plasty.

U jízdních řádů je situace lepší, máme platformu na vyhledávání spojů jako PubTran, vyhledávání spoje je i v aplikaci Lítačka. Většina cest MHD je ale na známých trasách a uživatel jen potřebuje rychle vědět, za jak dlouho mu tramvaj jede. Nepotřebuje hledat spoj, potřebuje jen odjezdy jemu velmi důvěrně známé tramvaje či autobusu. K tomu výborně poslouží odjezdová tabule, kterou najdete na zastávce. Nově ale i v aplikaci PragueDash.

Dat k dispozici je více a hlavně jejich seznam se stále rozšiřuje. V nejbližších týdnech tak budou v aplikaci dostupné například i informace o parkovacích místech nebo data o hospodaření městských částí z aplikace CityVizor. V budoucnosti plánujeme také třeba parkovací zóny v okolí, nebo nejbližší sdílená auta s proklikem do jejich aplikace.

Životní prostředí Regiony a města Doprava

Silnice II. a III. třídy v Královéhradeckém kraji

Přehled o silnicích v majetku Královéhradeckého kraje. Data a jejich vizualizace se týkají stavu povrchu silnic, jejich proběhlých oprav a plánu zimní údržby. U každého silničního úseku nebo provedené opravy je uveden rok, ke kterému je daný údaj aktuální.

Doprava

Veřejná doprava Královéhradeckého kraje

Mapová aplikace je rozdělena do dvou částí, na autobusovou dopravu a na železniční dopravu. Mapová aplikace pro autobusovou dopravu zobrazuje autobusové linky a autobusové zastávky. V mapě jsou uvedeny pouze autobusové linky, které jsou na území kraje objednávány Královéhradeckým krajem a autobusové zastávky, které jsou obsluhovány linkami dle platných jízdních řádů. Mapová aplikace pro železniční dopravu zobrazuje železniční tratě, na kterých je v kraji provozována osobní železniční doprava. Dále jsou v mapě zobrazeny železniční stanice a zastávky, které jsou obsluhovány železniční dopravou dle platných jízdních řádů. Obě aplikace jsou doplněny o fotky a informace o nejvýznamnějších turistických cílech.

Doprava